1. 1.
  Yani her işten ileri derecede anladığını düşündüğü için mi bilmem ama Atatürk zamanında pek de uzman olmadığı konularda ne bileyim kitaplar falan yazmaya kalkışmış.

  işte medeni bilgiler, geometri gibi. valla büyük cesaret, neye borçlu acaba bu cesareti şaşkınım!

  ee tabi yazsın laf edemem, ama ne bileyim nutuk dışında sanki pek de ilgi alaka gösterilmediği de ortada, demek ki olmamış...
  11 -36 ... iplerini koparan kukla
 2. 2.
  (bkz: kıça vura vura güldüren çomar zırvaları)
  9 -8 ... system error
 3. 3.
  Atatürk Hakkında Yorum Yapması Gerekenler Listesinde Son Sırada olduğunu unutma yiğidim bırak klavyeni senin anlayamayacağın tarzdan konular bunlar.
  ... janoko
 4. 4.
  adam ne kadar kibar. direkt vasat dememek için yırtmış kendini.
  hakaret içermeyen kişisel bir görüştür. hiç atatürk ün kitabını okumadım.
  10 -2 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
 5. 5.
  iyi güldük, güzel güldük. Daha çok böyle atatürk karşısında avunmaya çalışacaklar. Her geçen gün daha gülünç oluyorlar.
  3 -3 ... bay efendi
 6. 6.
  Subjektif, üslubu dolayısıyla saygı duyulabilecek ama doğru olmadığını düşündüğüm görüş entrysi. Yıllar boyu iç ve dış çeşitli faktörler dolayısıyla muhteşem bir dünya imparatorluğundan, bir enkaz haline dönüşmüş olan Osmanlı imparatorluğu’nun sonrasında yazılmış bu kitaplar geçerliliğini Hale’n korumaktadır. Dönemde halkın bilinçlendirilmesi ve kalkınmanın gerçekleşmesi açısından yazılmış olan kitaplara vasat demek öncelikle haksızlıktır. Ayrıca Atatürk’ün herşeyden anlıyor gibi bir tavrı da tamamen subjektiftir. Bununla beraber şahsi kütüphanesinde not alarak okuduğu kitapları incelerseniz Osmanlıca, Türkçe ve Fransızca bayağı geniş bir konu yelpazesinde kitap okuduğunu ve bilgi sahibi olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca bir devlet adamı olarak medeni bilgiler kitabı hazırlaması hiçte garip değildir. Geometri kitabını ise incelerseniz kuramların ve kuralların Türkçeleştirilmesi haricinde bir bulgu yoktur, yani yeni bir kuram, kural getirilmemiştir dolayısıyla uzman olmanız gerekmez.
  5 -2 ... arabasi olan 10
 7. 7.
  O kadar mevzunun içinde oturup roman mı yazacaktı aq.
  9 -2 ... mahmut sezar
 8. 8.
  okunan binlerce kitap ve neticesinde ortaya çıkan gelişmiş entelektüel bir dimağ. Müzikten, matematiğe, tarihten, edebiyata her alana hakim bir insan. bırakın yazsın yazmassa yazık olur, o fikirler heba olmamalı.
  bu gün müsellese üçgen diyorsak bu bile Mustafa Kemal sayesinde. Bu yüzden katılmadığım bir görüş.
  2 ... memedmyhawk
 9. 9.
  "vasat" kelimesinin ne anlama geldiğini hâlâ bilmeyen, öğrenmemekte ve yanlış kelime kullanımında direten cahil bir çomar beyanıdır.
  Bir de "çok vasat" kullanımı var, gördükçe çıldırmamak elde değil.
  4 -3 ... erkehan
 10. 10.
  Atatürk gibi büyük savaşlar geçirmiş, devlet işleriyle uğraşmış kaç tane lider gidipte ders kitabı yazmaya uğraşmış önce onu bir araştırın.
  Bu adam profesör değil bir asker idareci fakat ülkesi için öyle büyük bir hizmet aşkına sahip ki yapabildiği ömrünün yettiği her anda ülkesine bir eser bırakmaya çalışmış.
  O yüzden eserin niteliğini değil hangi şartlarda hangi durumda yapıldığına bakmak gerekiyor.
  3 ... kutsal bok bocegi