bugün

hayırlı utançlar arkadaşlar...

yani allah hakikaten utancın bile hayırlısını nasip etsin. utanç var, utanç var yani. bu utanç başka utanç. ve fenerbahçe bu sefer siki tutanç...

ulan düşünüyorum da; yıllardır şehir efsaneleriyle çocukları kandırıp fenerli yaptılar, hikayeden şampiyonluk sevinçleri falan yaşayıp, hani sanki bileklerinin hakkıyla şampiyon olmuşlar da hani bir de kutlama falan yapıyorlarmış görüntüsüyle insanları uyuttular. ülkeyi ölü futbolcu çöplüğü haline getirdikleri yetmezmiş gibi, bir de bu memleketin başına lig tv belasını açıp tüm futbol kulüplerini gereksiz bir para ve transfer yarışının içerisine soktular.

mesela bazen muhabbet açılınca falan soruyorum "hangi takımlısın birader" diye, böyle nasıl anlatsam resmen karşımda ezilip büzülüyorlar, "fenerliyim" diyemiyorlar. haa diyorlar ama eskisi gibi diyemiyorlar. eskiden fenerliyim demenin bir gururu vardı bir neşesi vardı. hatta hangi takımlısın diye sorulduğunda "tabi ki fenerliyim" falan derlerdi şımarıkça. ama şimdi mesela sorunca:

- hangi takımlısın?
+ ee...yarın da hava yağmurluymuş...
- hee öyleymiş, sarı lacivert yağacakmış..
+ nası yani?
- lan sen kesin fenerlisin dimi?
+ şş sus sessiz ol duymasın millet, bak hacı aramızda tamam mı?

böyle geçiyor muhabbetler...

o eski fenerliler nerede şimdi? nerede o tavırlar? maça falan da maske takıp gidecekler yakında fenerliler. kadın çorabıyla falan dolduracaklar tribünleri. yolda ben samimi konuşayım fener formalı biri gördüğüm zaman laf atmadan duramıyorum mesela. yoldan geçerken popolarına şaplak atıyorum naber lan deyip, bişey diyemiyorlar. mutlaka bi şey söyleyip utandırmak istiyorum onları, çünkü fenerbahçeli olmak zaten utanılacak bir şey... hee şimdi birileri çıkıp bana diyecek ki "sen kimsin ki feneri eleştiriyorsun biz utanmıyoruz sen kimsin" falan diyecek. tamam kardeşim sen fenerli olmaktan utanmayabilirsin ama koskoca bi ülke sizden utanıyor artık.
aziz yıldırım yüzünden bir çok fenerli kardeşimizin düştüğü durumdur. açık açık kabul etmek lazım artık bunu.
Niye diye sorulmaması gereken sorudur.
Şu an itibarı ile en azından yani, malum kara bulutlar dolaşıyor.
yarın belki bu utanç biraz hafifleyebilir.
(bkz: yav he he)

http://d1210.hizliresim.com/12/3/dmg5f.gif

tamam, ağlamayın geçti.
anan ebenden utansa babandan hamile kalmazdı dediğim söylem.
haklı utançtır. şike yapan adamı tekrar başkan yapacaklar bir de. hay allahım rezilsiniz siz. dirayetsiz herifler.
(bkz: af buyur ama siktir git)
fenerbahçeden utanan insanların söylediği cümle.
(bkz: kader)
kimse de af buyurmasın, kesinlikle türk futbolunun yüz karası bir camia oldukları için utanç duyuyorum.
af buyurun ama ak düzene teslim olmadığı için fenerbahçeyle gurur duyuyorum olarak değiştirilmesi gereken sözdür.
Fenerbahceden degilde fenerbahceyi kendinden ibaret gosteren baskandan utaniyorum.
fenerbahçe dışındaki herhangi bir takım olarak da utanç duyulası. ulan yok böyle bir yüzsüzlük. ülkenin siyasetinin ne halde olduğunu görmek isteyenler futbolu sikip atan fenerbahçe kulübünün faaliyetlerini inceleyebilir.
17 mayıs tarihiyle katıldığım durumdur.
Siktir git uzakta utan biraz.
güncel Önemli Başlıklar