bugün

artık içinde katil bir şakirt barındıran dizidir.

(bkz: feriyaanım) diyen bıyığına sıçtımınınkisininki.
kar sahnesinde feriha'nın ağlayamadığı dizidir. nitekim kardeşim izlerken "ne ihıhıhı yapıyosun lan hıaa ühühühü diye ağlasana! köpek sıçsın o suratına! desene 'bön sono yalön söylöödöm emöör ühühühü' malsın sen mal mal mal!!1111!1!!"
birileri adini feriha koymus bende serefsiz koydum. ben yasadiklarimi daha güzel bi dizi cikar ortaya..
asla tutmayacak diyen yazarların yüzünü kızartan hatta morartan dizidir.
adını feriha koydum diye isim mi olur.. koydumlu bir isim bulursan elbette dalga geçerler.. zaten dalga geçilmicek gibi değil ki o çağatay ulusoy nedir ya.. o nasıl bir oyuncusuzluktur...
adını görünce yayından kalktı sandığım, maalesef tutmuş dizi.

aynı yanılgıyı acun'un tüm procelerinde ve nihat doğan'da ve rte'de de yaşadım. iflah olmam ben.
soyadını unuttum...
Sinema-Televizyon eğitimi de alan biri olarak kısaca değerlendirmek istediğim dizidir.

Dizi ile sinemanın ayrıldığı yerler vardır efenim. Uzun metraj bir film için oldukça özgün olmalı ve teknik olarak da başarılı olmalıdır denebilir. Ancak diziler daha ziyade sosyolojik değerler ile beslenirler. Mantığı da zaten bunun üzerine insan manzaraları sunmaktır. Dolayısı ile sinema filminden beklenen çoğu şey, dizilerden beklenemez.

Adını Feriha koydum, Konu açısından oldukça klasik olabilir ancak sonuna kadar içimizden bir parçayı televizyonlarımızı getirmektedir. Diziyi birazcık ön yargısız izlediğiniz zaman da kurulan samimiyeti rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Bunun yanında dizinin teknik olarak çekimleri de oldukça başarılı. Tabii ki, kısa zamanda gerçekleşiyor olması bazı hatalara yer veriyor ama çoğu insanın tv de yeni soluk dediği Avrupa yakası bile teknik açıdan berbattı. Sürekli tepede duran bir boom ile izlerdik diziyi.

Ben yiğidi öldür, hakkını yeme der. Diziyi çok sevdiğimi ısrarla vurgulamak isterim. Hatta bu uğurda önümüzdeki dönem Öğrenci köyü'nde Adını Feriha Koydum günleri yapıp, arkadaşlarıma mısır ve kola ikram edeceğimi bildirdim.

Hatta ve hatta önümüzdeki dönem, dizinin setine gidip biraz vakit geçirmeyi düşünüyor. istiyorum.
adını söyleyince bi tuhaf olduğum dizi.. adını feriha koydumm küfür gibi..
git gide saran dizi. başta tutmaz diyordum. şimdi fanı oldum. (bkz: kader utansın)
insanda buhranlara sebep olan dizidir.
jeneriğindeki resim, (bkz: the curious case of benjamin button) filminin afişinden çalıntı direkt.
(bkz: allah analı babalı büyütsün)
hadi kızım feriya yeeaa . amaannn . valla öldürdünüz beni yeaa .
show tv'de yayınlanan bir dizidir. hazal kaya, çağatay ulusoy oynamaktadır.
her ne kadar 'bu dizi tutmaz' dense de bu dizi tutmuştur. ne yazık ki tutmuştur. *
bir arkadaşımın facebookta fotoğraf albümüne verdiği isimdir adını feriha koydum. *
doktorlar'dan arta kalan zamanda yayınlanması gereken über dizi.
kimin eli kimin cebinde belli olmayan bir dizi.
Dizinin kadrosuna Mehmet Arslan ve Hazal Filiz Küçükköse de dahil oluyormuş Mehmet Arslan ferihaya aşık , emirin baş düşmanı bir kişi olucakmış .
an itibariyle 25. bölüm fragmanı yayınlanmıştır.
http://www.yildiz.tv/?act...ekTime=28-08-2011+22%3A09

--spoiler--
bu sözlerden daha çok zehra ölmüş gibi anladım ben ama belki merak uyandırmak için yapıyor da olabilirler.
--spoiler--
Vahide Gördüm gibi mükemmel bir kadını yakıştıramadığım, senaryo gereği ölmesini dilediğim dizi.
büyük ihtimal yeni sezonunda vahide gördüm olmayacaktır.
adını feriha koydum bırak hep öle kalsın sana son bir sözüm var Allah ından bulasın *
edüt: ibrahim Erkal ın şarkısından derlemedir.
arkadaşımın afk'nin açılımını bu şekilde dile getirmesi üzerine baya bir gülmüştüm. yaratıcı bir milletiz efendim.