bugün

atatürk' ten hocam diye bahsettiği söylenir.

edit: hızlı gelişme sürecini ve inkılaplarını baz alarak kullanmıştır bu hitabı.
o kadar ki bir keresinde çanakkaleye gelmiş bu adolf, boğaza karşı rakı içmiş. terbiyesiz.
(bkz: ya ne olacağıdı) ona koskoca cihan hayran.
akli basinda olan kisi hayran olur boyle bir dehaya.
zaten dunyada bizden baska da dusmani ve sevmeyeni yok atamin.
(bkz: adolf hitler in atatürk hayranlığı)

başlığı düzgün açın bari.
--spoiler--
"türk hükümeti’nin kendisinin kovduğu yahudi bilim adamlarıyla temas kurduğunu öğrenen hitler, “benim ortadan kaldırmak istediğim bu yahudi alayını mustafa kemal koruyamaz. buna müsaade edemem” diyerek atatürk’e “bu komünist profesörleri ülkenize sokmayın” mesajını gönderir. atatürk, bu bilgiyi kendisine ileten hariciye vekili tevfik rüştü aras ve maarif vekili reşit galip bey’e “bir onbaşı beni cinayetlerine alet edemez” diyerek türkiye’ye sığınmak isteyen alman profesörlerin işlemlerinin hızlandırılması talimatını verir."

mustafa kemal atatürk ün hitler ile arasında geçen resmi tek konuşma budur. "bir onbaşı beni cinayetlerine ortak edemez" cümlesi ise tarihin en vurucu ayarıdır; hem hitlere, hem de hitler-mustafa kemal yakıştırması yapan bir takım kendini bilmezlere.

--spoiler--

atatürk'ün ona hayran olmadığı aşikardır.
kendisine ait atatürk ve türkler hakkındaki bazı sözleri:

- Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.
- Türkler öyle bir millettir ki; Hayatta bir tane bile kalsa, devlet kurup intikamını alır!
- Doğal zenginliklere Rusya üzerinden erişeceğiz. Türkiye’ye girersek zafer için bütün Türkleri öldürmemiz gerekir.
aynı anlayışta olduklarındandır.
Hayır lan, yanlış bilgi. Vallahi yanlış. Oğlum hitler 7. Yüzyılda atatürk 22. Yüzyılda yaşadı. Saçmalamayın.

Doğru önermedir sanırım. Sanırım.
sözde dersim katlimamını öne sürenlerin yazı yazdığı ve de atarük'ü hitler bu konular da örnek almıştır diye dediği yerdir!