bugün

görsel
görsel

Ersnt Röhm, Nazi Partisin'deki En Yüksek Rütbeli Gay ...

Röhm, Nazi paramiliter kanadı Sturmabteilung'un başı. Hitler'in sağ koluydu. 1920'lerin sonu ve 1930'ların başındaki sokak kavgası ve yargı dışı cinayetler yoluyla partinin yükselişinde etkili olan Röhm'ün cinsel yönelimi 1920'lerin ortalarından sonra bir sır değildi. Hitler ya görmezden geldi ya da diğer Naziler de dahil olmak üzere kiminle konuştuğuna bağlı olarak önemsizdi. Röhm zamanla parti içinde çok güçlenmişti. Röhm, Hitler'i tam bir numara gücüyle yerinden edebilirdi. Dahası, Partideki pek çok kişi Röhm'in eşcinsel olduğundan hoşlanmıyordu ve onu etrafta tutmak Hitler'i kötü yansıtıyor olabilirdi.

Aralarındaki farklılıkları çözmek yerine ilk önce Hitler vurdu. 29 Haziran 1934'te Hitler, Röhm'i şahsen tutukladı ve eski arkadaşına bir seçenek sundu: intihar veya ölüm. Röhm intiharı reddetti. Fuhrer, SS'ye SA'nın eski başkanını yürütmesini emretti. Diğer 200 kıdemli SA memuru tutuklandı. Ve Uzun Bıçaklar gecesi olarak bilinen gecede 400 kişi öldü.

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ernst_R%C3%B6hm
bu nonoş hitler'e "adolf" diye seslenebilen o çok çok az sayıdaki adamdan biriydi... hitler aracılar vasıtasıyla intihar etmesini istediğinde "adolf gelsin beni kendisi vursun" demişti...

1930'lar avrupasının çıkardığı salak-saçma absürd figürlerden biridir..
Ne olmuş yani adam vurduruyorsa. Milleti sabun yapsa ses çıkarmazsınız ama.
Asil ismi Ernst Julius Günther Röhm ´dür. (bkz: Ernst Röhm)
Hitler´in siyasi yükselisine ön ayak olmus ve askeriyeye sizmasini saglamis, Birahane Darbesinde yer almis ve bu yüzden 5 ay hapis cezasi almis kisidir. Sturmabteilung (SA)´un basindaki kisidir.

Hitler´in cok az güvendigi insanlardan bir tanesiydi.
görsel

1933 yilinin kasim ayinda kendisine bakanlik verildi fakat; bu bakanligin ne bakanligi oldugu ne söylendi ne de biliniyor.
Hitler, 1934 yilinda berlinli SA toplantisinda yer alir ve burada konusma yapar. Hatta bu toplantiya cok fazla ss bayraklariyla (bkz: Schutzstaffel) girer.
Röhm bu toplantida sa birliklerini bir ayligina tatile gönderdigini aciklar.
30 haziran 1934´de röhm, hitler karsiti olan kisiler ve bircok sa yöneticisi hitler´in emri ile ss tarafindan (bkz: Hermann Göring), (bkz: Reinhard Heydrich) münih hapisanesine götürüldü. (bkz: uzun bıçaklar gecesi)
Röhm homoseksüellikle ve hitler´e karsi darbe girisiminde bulunacagi söylentileriyle suclaniyordu. intihar etmesi icin ugrasildi. Sonucsuz kalininca 1 temmuz´da yine Hitler´in emri ile yargilanmadan Theodor Eicke tarafindan hücresinde vurularak öldürüldü.
Daha sonra hitler, bircok kisiyi kendisine darbe yapmakla suclayarak idam ettirdi.

Öldürüldükten sonra hakkindaki bircok dosya yok edildi.
Adolfun ibne rütbeli konutanıdır. ibne takıntısı olan ibneler de ayrı disgusting yani. Go fuck your self/selves.