1. 1.
  adnan oktar suç örgütü davası

  Adnan Oktar suç örgütü' davası usul tartışması ile başladı. Adnan Oktar ve grubuna yönelik 171'i tutuklu 226 sanık hakkında açılan dava Silivri'de başladı. Mahkeme, sanıkların kimlik tespitini bitirmeden savunmasının alınması için Adnan Oktar'ı kürsüye davet etti. Avukatlar, kimlik tespiti bitirilmeden ve iddianame okunmadan savunmaya geçilmesine itiraz ettiler. Duruşmada iddianame özetleniyor.

  istanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Silivri Ceza infaz Kurumları'nın karşısında bulunan duruşma salonunda yapılan davanın ilk duruşmasına Adnan Oktar, Oktar Babuna, Tarkan Yavaş, Ayşegül Hüma Babuna da aralarında bulunduğu 261 tutuklu ve 29 tutuksuz sanık katıldı.

  KiMLiK TESPiTi BiTMEDEN SANIKLARIN SAVUNMASININ ALINMAK iSTENMESi TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

  Mahkeme heyeti bir kısım sanıkların kimlik tespiti yapıldıktan sonra duruşma salonuna girdi. Mahkeme Başkanı, ilk olarak Adnan Oktar ve 12 örgüt yöneticisinin savunmasının alınacağını söyleyerek Adnan Oktar'ı, savunması alınmak üzere kürsüye davet etti.

  Bunun üzerine söz alan sanık avukatları, sanıkların kimlik tespitinin bitirilmediğini, iddianamenin okunmadığını, sanıklara suçlarının anlatılmadığını savunarak sanıkların savunmalarının alınamayacağını öne sürdüler.

  Sanık avukatları ayrıca, suçun ve örgütün merkezinin Anadolu yakası olduğunu savunarak, hem yetkisizlik hem de görevsizlik talebinde bulundular. Bazı sanıkların avukatları da, müvekkillerinin avukat olduklarını, Adalet Bakanlığı'ndan izin alınmadan müvekkilleri hakkında soruşturma yapılarak dava açıldığını hatırlatarak, avukat olan sanık müvekkilleri yönünden yargılamanın durdurulmasını istediler.

  Müşteki avukatları da müvekkili olan müştekilerin dinlenilmesi sırasında duruşmada gizlilik ve yayın yasağı kararı alınması talebinde bulundular.

  TALEPLER REDDEDiLDi

  Sanık avukatlarının yetkisizlik ve görevsizlik kararı verilmesi yönündeki taleplerinin reddine karar veren mahkeme, diğer talepleri de reddederek iddianameyi özetlemeye başladı. iddianamenin özetlenmesinden sonra iddianamede kendisine yöneltilen suçlamalar hatırlatılan sanık Adnan Oktar, suçlamalara karşı savunmanı yapmak üzere kürsüye davet edildi. Duruşma, Oktar'ın savunması ile devam ediyor.

  iDDiANAMEDEN

  istanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca hazırlanan 3 bin 908 sayfalık iddianamede Adnan Oktar'ın da aralarında bulunduğu 226 sanık ile 125 mağdur-müşteki yer alıyor. iddianamede Adnan Oktar Suç Örgütü'nün kuruluşu, yapısı, kuralları, örgüt içi evlilikler, örgütün tarihsel gelişimi, ideolojisi, amacı, örgütün cinsel-mali sömürü düzeni, örgütün gelir kaynakları, silahlanma yapısı, örgütün hukuk grubu, propaganda faaliyetleri ve FETÖ ile ilişkisine ayrıntılı olarak yer veriliyor.

  ARAMALARDA 79 TABANCA, 23 TÜFEK VE 17 BiN 596 ADET FiŞEK ELE GEÇiRiLDi.

  iddianamede, örgüt üyelerinin ev aramalarında 79 tabanca, 23 tüfek ve 17 bin 596 adet fişek ele geçirildiği belirtiliyor.

  iddianamede, 11 Temmuz 2018 tarihinde örgüte yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, "Dragos" olarak tabir edilen örgüt merkezinde arama işlemlerini gerçekleştiren kolluk personeline yönelik olarak, hâli hazırda tutuklu bulunan örgüt mensubu Mert Sucu tarafından Özel Harekat Şube Müdürlüğü görevlisine 2 adet ateş açıldığı ancak çelik yelekten dolayı herhangi bir ölüm olay yaşanmadığı ifade edildi.

  24 AYRI SUÇTAN CEZALANDIRILMALARI TALEP EDiLiYOR.

  iddianamede toplam 226 şüphelinin "Siyasal veya askeri casusluk suçuna teşebbüs", "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma-yönetme", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmamakla birlikte örgüte yardım etme" ve "Cinsel istismar" gibi toplam 24 ayrı suçtan cezalandırılmaları talep ediliyor.

  Kaynak: milliyet.
  1 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Merakla takip edilen dava.
  ... dertler derya olmus
 3. 3.
  bu ülkede onlarca, yüzlerce hayata mal olan ihmal kaynaklı kazaların bilançosu kurumların en alt düzey yetkililerine yıkıldı.
  paralı ve güçlü olan dünya hukukundan kurtuluyor.
  hem böyle bir suç örgütü faaliyet gösteriyormuş da yıllardır kimse neden en ufak bir dokunuşta bulunmamış. akabenin stoğunda para azaldı anlaşılan, israfa dağlar dayanmaz.
  malvarlığına el koyacak eleman bulmuşlar.
  ki bir gün işlerine gelmezse jübbeliyi de alıp götürebilirler.
  -1 ... sweet mandarine
 4. 4.
  adnan oktar suç örgütü davası

  Etkin pişmanlıktan yararlanan Ayça Pars, Adnan Oktar suç örgütünün yapısını anlattı. "Adnan Oktar'dan habersiz ben saçıma toka bile alamam'' ifadesini kullanan Ayça Pars, "En son da 'aşkım' demeyen dayak yiyordu" dedi.

  https://www.google.com/am...n-dayak-yiyordu-31183/amp
  ... traveler of secret moments