1. 1061.
    Amerikan çıkarlarına derinden bağlı şahıs.
    1 -2 ... otoriter faso kemalist
  2. 1062.
    atatürk ile çok uğraşınca kuvai milliyeci subaylar tarafından asılmıştır.

kadın olayı tamamen iftira. zira menderes namuslu dürüst bir siyasetçiydi.
    1 -2 ... timarli sipahi neferi
  3. 1063.
    allah rahmet eylesin değerli başkanım. Yeter Söz Milletindir' diyerek yola çıkan ve bu uğurda idam edilen Başbakan Adnan Menderes ile dava arkadaşları Fatih Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'a şehadetlerinin 57. sene-i devriyesinde Allah'tan rahmet diliyorum. Son sözleri 'ALLAH milletimize zeval vermesin.

adnan menderes
    3 -13 ... timarli sipahi neferi
  4. 1064.
    "söz milletindir" diyip, chp mitinglerini engelleten bir başbakan.
    ismet paşayı ısparta'da taşlatmış, atatürk'ün chp ye devrettiği mirasına el koymuş, onlarca muhalif gazeteciyi içeri atmış, abd ile tarım anlaşması ile iş birliği yapıp çiftçilerin amına koymuş.
    marshall yardımı alarak ülkemizi rezil etmiş daha neler neler.
    ben rahmet dilemiyorum. bu ülkeye zararı olan kim varsa mezarında ters dönsün.
    6 -3 ... kafam bir milyon
  5. 1065.
    ABD’li Yahudi bankacı işadamı David Rockefeller’dan şok itiraflar!... Türkiye’ye Adnan Menderes zamanında ‘Marshall Yardımı’ ile el attık!... ABD’li Yahudi bankacı, iş adamı David Rockefeller’ın, son yüzyılda olan olaylar hakkındaki itirafları tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Ancak, Rockefeller’in bu itirafları aslında dünyadaki gelişmeleri takip eden pek çok kişi tarafından bilinen gerçekler... işte David Rockefeller’in söyledikleri: Menderes, bizimle başta gayet güzel bir diyalog kurmuştu “Mesela Türkiye’yi ele alalım. Türkler’de yıllar boyu komünizme karşı savaşmıştır. 1950’lerde ülke yönetimine bizim desteğimizle Adnan Menderes gelmişti. Aslında Menderes bizimle başta gayet güzel bir diyalog kurmuştu. Bizden seçimde aldığı destek karşılığında, Marshall yardımı adı altında devamlı borç alıyor ve ülkesinde yatırımlar yaparak sanayi yapısını geliştiriyordu.” “Plânsız programsız harcama yapıyordu...”

Kaynak: http://www.oncevatan.com....inda-el-attik-h31789.html

Önce Vatan Gazetesi
    2 -3 ... ecemcix
  6. 1066.
    Hakkında ekşi sözlük'te oldukça bilgilendirici bir yazı vardır. Emeğe saygı diyerek copy-paste yapmak yerine şöyle yönlendireyim:

https://eksisozluk.com/entry/70851869
    2 ... adim samuel 25 yasim
  7. 1067.
    badem gözlü sayılan kişi. iyi okuyun neler yapmış ?
    2 -1 ... teflon
  8. 1068.
    Amerikancı, dinci, gerici, liberal, ülkede laikliği ilk defa yıpratan, Atatürk'ü koruma kanunu'nu çıkaran devlet adamı.

türkiye cumhuriyeti darbeler tarihinde Amerikancı değil, Amerikancılara karşı yapılan ilk ve tek darbenin edilgeni, sonucunda idam edilmiştir.

aynı zamanda antikomünizm için elinden geleni yapmış, üniversiteye saldırı yapmak için kışkırtma dahil bir çok suçtan yargılanmıştır.
    3 ... napesend
  9. 1069.
    marshall yardımı ile bizi ülkemizi yahudilere borçlandıran
    insanımızı hazır paraya alıştırıp yan gelip yatmaya alıştıran üretmesini engellettiren
    uçak fabrikasını kapattıran
    köy enstütülerini kapattıran türkiyenin köleleştiremsin de başı çeken kişi.
    8 -2 ... ecemcix
  10. 1070.
    maalesef hayattayken yaptığı işler öne sürülerek darbeciler tarafından öldürülmesi meşrulaştırılan kişi. günahıyla, sevabıyla ilk darbenin mağdurlarından. umarım bir daha yaşanmaz.

edit: meşrulaştıranlara darbeci demedim, “darbeciler tarafından öldürülmesi” eyleminden bahsettim.
    1 -2 ... paneliberta