bugün

adnan menderesçi şakirtleri üzen gerçektir.

fakat adnan menderes, atatürk'ü çok severdi ve chp'li idi.

çevresi onu çok bozdu. koltuk sevdaları, parayı bulunca heycana kapılmalar, bir değişmeler filan.

para herkesi bozuyor maalesef.

neyse, allah rahmet eylesin yine de.
tarihten de anlamayan mal beyanatıdır.

(bkz: tek parti dönemi)*
aynı zamanda kendisi ismet inönü'nün ölene kadar milli şef seçildiği kurultayda bunu ilan eden konuşmayı yapan chp milletvekilidir.
chp'nin anuna koyduğu gerçeği yanında bir hiçtir.

ah cuntacı ismet, ah.
akapelileri üzmüş gerçek.
"tek parti döneminde ya ne yapaydı" diyen malların görmezden geldiği başka bir gerçek, menderes'in chp'ye üye olmak yerine, chp'ye neden üye olmaktan kaçınmadığıdır.

madem ki, daha sonra chp'ye kin kustu, nefret ettiği anlaşılan bir partiye neden üye oldu ? bunun toprak ağası olması ile ilgisini kurmayı bir deneyin.
atatürk döneminde chp ye üye olduğunu ve atatürk öldükten sonra ismet inönü ve yandaşları yüzünden chp den ayrıldığını bilmeden atıp tutan aklınca entel olanların savunduğu bir yalan.
atatürk ü koruma kanununu dp'nin çıkartmış olduğu gerçeği ile paralellik gösterir. tabi o zamanlarda inönü'ye karşı seçim yatırımı olabilir bu hareket belki de gerçekten atatürk'ü sevdiği için çıkardı bilemiyoruz, çapkın herif öldü gitti.
tipik chp kafasi iddiasidir. Atatürk'ü seven chpli, gerisi potansiyel vatan haini. biz zaten orospu çocuğuyuz..
(bkz: kaynak doğruysa yayalım arkadaşlar)
başka parti yoktu amk ondandır belki.
eski chp aydın milletvekilidir. atatürk'ün sevdiği biriydi, aralarında bir sohbette yaşanmış.
sebibi o dönemde chpden başka parti olmamasıdır.çok partili sistem ile birlikte dpyi kurmuştur.
kabullenmesi neden bu kadar zor anlayamadığım gerçektir.

adnan menderes tüm benliğiyle chp'ye destek vermiş bir kişilikti. 6 ok ilkesini hep benimsemişti.

sonradan para nerede ben orada politikasını uygulayınca hakkı olarak kaybetti.

kötü yollara sürüklenmeseydi chp'de iyiydi.
demokrat parti de chpli oluyor bu durumda tuhaf. oysa ben akpye daha çok yakıştırıyorum.