1. 1.
  bir tarihi gerçek. 27 mayıs devrimi vatanını milletini seven Atatürkçü ve aydın subaylarımızın işidir.
  -2 ... otoriter faso kemalist
 2. 2.
  bu ülkede eskiden vatan hainleri asılırdı.
  şimdilerde bakan falan yapılıyor, rüşvet yeniyor, 700 bin eroluk saatlerle geziliyor.
  3 ... kafam bir milyon
 3. 3.
  27 mayıs hareketini doğru perspektife oturtamayanlar günümüzü eksik anlarlar.
  ... monk of monkmountain
 4. 4.
  adnan menderes de türk bağımsızlığını astı diye devam ettirilmesi gereken cümle.
  ... napesend
 5. 5.
  27 mayıs bir devrim değil, cumhuriyet tarihimizin kara bir lekesidir. darbedir. ülkeyi satıyorlar mottolu sol takımının maharetidir. bir de bunu kahramanlık olarak gösterirler, atatürk ü alet etmeye çalışırlar.

  ülkeyi satttılar, abd ye peşkeş çektiler diye ağlayanlar natoya ilk üyelik girşiminin inönü zamanında olduğunu, abd zırhlısının 1946 da istanbulda kahramanlar gibi karşılandığını, abd askerleri için eğlendikleri mekanlardan para alındmadığını, cami mahyalarına welcome yazıldığını falan bilmezler. utanmadan 6. filo falan filan derler. sen önce ruslardan dolayı abd ye yanaşan inönüye sor.. o yerden yere vurduğun menderes'in tarım politikasının temelleri dahi chp iktidarında atılmıştı. menderes aynen copy paste yaptı.

  ya bu ülkenin siyasal islamcısı neyse solu da öyledir. şunlarla aynı ülkede yaşadığım için utanıyorum. şu ülkeye bak..ülkeyi ele geçirmeye çalışan cemaatlerden, dizonor olmuş sol ideolojilerden, darbeleri devrim diye yutturmaya kalkışan tiplerden geçilmiyor.

  ne zaman tam anlamıyla bireysel özgürlüklerin, inançlardan, ideolojilerden, devletten daha üstün sayılacağı bir ülkeye uyanacağız ?
  2 -4 ... hubel