bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Rahmetli olmus bir Türk sinema sanatcısı.AAAdile değil de Adile diye kısaca okunur. (bkz: hafize ana)
    9 ... ratata
  2. 2.
    çocukluğumun akşam haberlerinden sonra bana masal okuyan tatlı teyzesi. öldüğünde yakınlarımdan birini kaybetmiş gibi çok üzülmüştüm.

(bkz: nur içinde yatsın)
    8 ... komandost
  3. 3.
    Her daim topuzlu kzııl saçları ile, "kuzucuklarım" diye masal anlatan tombul nine.
    Hababam Sınıfı'nın Hafize Anası,Neşeli Günler'in turşucusu, Kibar Feyzo'nun huysuz annesi....
    Ruhu şaad olsun..Sevmeyeni yoktur sanırım.
    6 ... mavi
  4. 4.
    yerine hangi alternatifi gelirse gelsin, asla yeri doldurulmayacak, neşeli yüzü, yerden bitme sevimli görünüşü, tatlı dili ve anlattığı masallarla bir zamanların çocuklarının gönlünde taht kurmuş sevimli nine.
    5 ... asiti kaçmış kola
  5. 5.
    yine rahmetli kardeşi selim naşit özcan;bir gece rüyasında adile naşit'i zor durumda olduğunu görür ve mezarının açılmasını ister,,adile naşitin mezarı açıldığında görünen manzara şaşırtıcıdır zira bir yılan adile naşit'in kafa tasına dolanmış bir vaziyettedir..
    5 -3 ... tttddd
  6. 6.
    sakar şakir filminde ali şen'in karısını* oynadığı rol hariç hiçbir kötü rolde oynamamış büyük oyuncu.*
    2 ... fth
  7. 7.
    Küçükken demek o kadar çok hoşuma gidermiş o kadar çok severmişim ki herkese anneannem derdim * çok iyi bir sanatçı , muhteşem oyuncu , kahkahaları hala kulaklarımızda..nur içinde yat anneanneciğim.
    5 -1 ... pajalustı
  8. 8.
    1987'de kaybettiğimiz, o yaşta küçücük ufacık turşucuk olan her çocuğun, her gencin, ve çoğu büyüklerin bile gözyaşı döktüğü anneannesi.. onun çocuğu yoktu, tek kuzucukları bizdik, o da bizim anneannemizdi..
    4 ... bikbik
  9. 9.
    pek cogumuz tarafindan münir özkül ile evli oldugu zannedilen, inanilmaz sevecen, her filminde hic olmazsa ufak bir tebessum etmemize vesile olmus merhume.
    6 ... burnununaltindanopenadam
  10. 10.
    gülüşü iç açan dünyalar tatlısı insan.
    'aa içki mi içiyosunuz? ne o nane likörü mü? pek severim!' diyip içki içtiği sahne çok komiktir, her defasında güldürür. gözlere dikkat!
    8 ... zula
kapat