1. 1.
  Rahmetli olmus bir Türk sinema sanatcısı.AAAdile değil de Adile diye kısaca okunur. (bkz: hafize ana)
  10 ... ratata
 2. 2.
  çocukluğumun akşam haberlerinden sonra bana masal okuyan tatlı teyzesi. öldüğünde yakınlarımdan birini kaybetmiş gibi çok üzülmüştüm.

  (bkz: nur içinde yatsın)
  9 ... komandost
 3. 3.
  Her daim topuzlu kzııl saçları ile, "kuzucuklarım" diye masal anlatan tombul nine.
  Hababam Sınıfı'nın Hafize Anası,Neşeli Günler'in turşucusu, Kibar Feyzo'nun huysuz annesi....
  Ruhu şaad olsun..Sevmeyeni yoktur sanırım.
  7 ... mavi
 4. 4.
  yerine hangi alternatifi gelirse gelsin, asla yeri doldurulmayacak, neşeli yüzü, yerden bitme sevimli görünüşü, tatlı dili ve anlattığı masallarla bir zamanların çocuklarının gönlünde taht kurmuş sevimli nine.
  5 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  yine rahmetli kardeşi selim naşit özcan;bir gece rüyasında adile naşit'i zor durumda olduğunu görür ve mezarının açılmasını ister,,adile naşitin mezarı açıldığında görünen manzara şaşırtıcıdır zira bir yılan adile naşit'in kafa tasına dolanmış bir vaziyettedir..
  5 -3 ... tttddd
 6. 6.
  sakar şakir filminde ali şen'in karısını* oynadığı rol hariç hiçbir kötü rolde oynamamış büyük oyuncu.*
  2 ... fth
 7. 7.
  Küçükken demek o kadar çok hoşuma gidermiş o kadar çok severmişim ki herkese anneannem derdim * çok iyi bir sanatçı , muhteşem oyuncu , kahkahaları hala kulaklarımızda..nur içinde yat anneanneciğim.
  5 -1 ... pajalustı
 8. 8.
  1987'de kaybettiğimiz, o yaşta küçücük ufacık turşucuk olan her çocuğun, her gencin, ve çoğu büyüklerin bile gözyaşı döktüğü anneannesi.. onun çocuğu yoktu, tek kuzucukları bizdik, o da bizim anneannemizdi..
  4 ... bikbik
 9. 9.
  pek cogumuz tarafindan münir özkül ile evli oldugu zannedilen, inanilmaz sevecen, her filminde hic olmazsa ufak bir tebessum etmemize vesile olmus merhume.
  6 ... burnununaltindanopenadam
 10. 10.
  gülüşü iç açan dünyalar tatlısı insan.
  'aa içki mi içiyosunuz? ne o nane likörü mü? pek severim!' diyip içki içtiği sahne çok komiktir, her defasında güldürür. gözlere dikkat!
  8 ... zula
 11. adile naşit Başlığındaki Önemli Entry'ler