bugün

Bunun bir hapı var baş ağrısı için içiyorsun kolların kanat oluyor.

Edito: erkeğim la ben.
Öldürmez ama süründürür.
Çare Arveles.
ölüyorrrrruuuuuuuuuuuuuuuuum
bıktım phoenix gibi her ay ölüp ölüp dirilmekten
bu ne amk yeteeeeeerrrrrr
ölsem de kurtulsam yeteeeeeeeeeeer.
Ayaklarını sıcak tutucan, mümkün olduğunca bazal metabolizmada kalacaksın, duş alacaksın. Sıcak şeyler içmeyi de unutma. Ha bir de, burada ağrım var diye bağırmanın, ağrını geçireceğini düşünmüyorum.
Sosyal medya mecralarında dile getirilmemelidir. Ayıp yahu. Azcık edep!
Biz de sünnet olduk, askere gittik. Onlar ne olacak?
erkeklerin anlatılmasına tahammül edemediği.

terbiyesizlik yapmayın!

kadınların her ay yaşadığı bir şey bu. hem vücutlarını, hem duygularını değiştiren bi hal. anlatabilirler, anlatacaklar. tepki nasıl anlatıldığına anlıyorum ama şurda bari mahalle baskısı yapmayın insanlara.

kızdım ben onlara kızlar. yazın siz. *
Biran önce menopoza girsem de kurtulsam dedirten ağrı, sancı, allahın belası.
Ayağını ve belini sıcak tuttugun surece (farklı bur sebep yoksa) yasanmayan durum. En azından bu eziyeti yaşatmaz. Bir de hep olmalı bu hani donem öncesi bir hafta üşütmedim ama diye birşey yok maalesef. Mumkun mertebe terlik kullanılmalı. Cok büyük faydası oluyor. Bir de allah yardımcın olsun. Erkelere basit geliyor ama bu sancı yuzunden her ay hastanelik olan var. Tabi canı tatlı olan da var.
Bol şekerli sıcak çay için. Hem sancıyı azaltacak hemde düşen kan şekerini dengeleyecektir.
Süt, peynir, yoğurt, salam ve sucuk benzeri yiyeceklerden ilk iki gün uzak durmaya çalışılmalı zira hem sancıyı arttırabiliyor hemde rahatsız edici kokular hissedebilirsiniz. Ayrıca özellikle süt ürünleri kanamayı kesebiliyor.
bir kadından doğduğunu unutup eksileyen cahil erkeklerin bilmediği sancıdır.
hiç çekmediğim, genelde kakam varken sancı olur karnımda.
benziyor mu acaba hanımlar ?
Kalın pofidik çoraplar giyerek, sıcak su torbası ve papatya çayı ile hafifletilebilir.
görsel
Her seferinde ilk mis gibi neden davranirsaniz anlamam. Alıştım artık.
Keşke bir haftada yaşadığım acılarla, senin adet acını değişsek. Bakalım dayanabilirmiydin.
Özellikle bu dönemde agresif olmak fazlasıyla bunaltıcı.