bugün

dünyadaki milyonlarca insanın içinde bulunduğu içler acısı durum. zeus'un oğlu herkül ve allah'ın çocuğu isa hikayesi kadar saçma ve mitolojik bir hikaye. Robert Ingersoll'un bu konuyla ilgili çok güzel bir sözü var idi.

'Dünyada şu an Adem ve Havva hikayesine inanan zeki bir erkek veya kadın kaldı mı? Eğer ona inanan birini bulursanız kafasına hafifçe vurarak tıklatın ve bir yankı duyacaksınız. Kiralık boş bir oda var.'
her şeyin şans eseri olduğuna inanacak kadar salak olmaktan daha iyidir, "saf" olmak.
belkide maymun hikayesi daha mantıklı gelmesidir. sonuçta bir yerlerden geldik. inançlar farklı olabilir.
ol dedi oldu.
maymundan geldiğine inanan yazar söylemi.
tamam lan sen maymunsun ben insanım söylenmesi gerekir bu yazara.

edit: gençler rahatsız olmuş belli.
darwin'in ortaya attığı evrim teorisine inanmaktan ve maymunlarla bağlantı kurmaya çalışmaktan daha mantıklı ve zekice bir inanış.
belki de aşağıda ki adam haklıdır ha ne dersin?
görsel

tanıdın mı paşam?
senin atan darwin
o zaman incir yaprağıda yok.bu yani.
kendinin hayvandan türedğini sanan mal Beyanı.
(bkz: kafaya tıklatınca yankı duymuş)
(bkz: kiralık boş oda varmış)
(bkz: bono bastı kahkahayı)
(bkz: midyat seyfo gülün)
(bkz: yavan mizah anlayışı)
inanç kavramını algılayamamış olan insan tarafından yapılmış tespittir.
(bkz: kabil in babasına inanmaması)
maymundan gelme hikayesine inanmayacak kadar da akıllı olmaktır.
her şeyin bir anda kendi kendine teadüfen ortaya çıkmadığını, bi hayvanoğlu hayvan olmadığını bilen zeki ve akıllı insan...
kimsenin birbirinin inançlarına saygısızlık etmeye hakkı yoktur. biz çıkıpta sen her şeyin tesadüfen oluştuğuna inanan kafası boş, beyin fonksiyonlarını ancak yiyip, içip , sıçmaya harcıyor diyor muyuz ?
benim o saf diyeceğim hadise.

ya sen nerden çıktın bakiiim? kaya kovuğundan mı? ne yani şimdi beni doğa ana mı yarattı? benim ilk annem bir mikro organizma mı idi? yani buna nasıl inanalım.

asıl saftiriğin önde gideni siz ve sizin gibiler. allah her şeyiyle ortada iken onu göremiyorsunuz. ve her şeyi tesadüfler denizine bırakmışsınız, odenizin içinde debeleniyorsunuz. ölümün bir son olduğunu düşünüyorsunuz. olum siz kafayı yemiyormusunuz? yani kaybolup gitmek size hayatta acı vermiyor mu? yani siz bu inancınızla nasıl mutlu olabilirsiniz? yazık lan size.
hadi diyelim var. o halde mağaradaki resimleri deden mi çizdi mağaranın duvarına.
Kimse Adem ve Havva elon musk demedi amk. Güya bir şey demiş sikimin oğlu buraya gelip.