1. 1.
  monoteist yaratılış hikayelerinde ve kutsal kitaplarda cevabını bulamadığım sorulardır.

  eğer cennetten kovulmasalardı yine insanlar yaratılacak mıydı? cennette yaşarken aralarında cinsellik ver mıydı? düşünün, eğer cennetten kovulmasalardı insanlar çoğalamayacaklardı.
  eğer çoğalamayacaklarsa dinen cinsellik yaşamalarına da gerek yoktu. Ya da Adem ve Havva'nin hormonları önceden var mıydı? Vardıysa, (testesteron, östrojen, prolaktin, oksitosin vs.) ne amaçla vardı?
  cinsellik ve hormon yoksa o zaman regl de olmuyordu havva annemiz mutlaka. o zaman, belki de hiç emzirmeyeceğine göre memeleri de yoktu.

  ya da tanrı, ileride ihtiyaçları olduğunu bilerek bu hormonları, organları ve cinselliği ihsan etmişti. sonuçta kovulacaklarını biliyordu. Eğer bunlar yok idiyse, nasıl oldu da birbirlerine cinsel arzu duydular?.. Var idiyse, bu arzudan dolayı neden cezalandırıldılar?

  Yani hem insanin beynine, ve bedenine cinsellikle ilgili her türlü mekanizmayı ve kimyasallığı koy, hem de cinselliği yaşadıklarında cezalandır. Adalet bu mudur?
  3 -1 ... noxeca
 2. 2.
  tanrı’nın kesinlikle yaklaşmayın dediği yasaklı bir ağaç, cennet gibi her şeyin salt iyilikten ibaret olarak tasvir edildiği bir yerde konumlandırıldığına göre,
  Adem-havva ikilisinin cennet’ten kovuluşu ve dünya’ya gönderilip bir süre sonra tekrar buluşarak nesilleri oluşturmak maksadıyla cinsel ilişkiye girmeleri de önceden tezgahlanmış gibi görünüyor.
  2 ... cennetin kralligi
 3. 3.
  Adem ile Havva'nın kıyafetleri nasıldı? Havva, başörtülü müydü, çarşaflı mı? Yoksa cennette de incir yaprağı mı takıyorlardı?
  1 ... noxeca
 4. 4.
  havvadan once lilith varmiydi yok muydu. bence asıl merak edilen soru.
  3 ... oscar wilde gay degildi
 5. 5.
  Hazreti adem in ilk haccinda kafa traşını kim yapti?
  4 -1 ... templier
 6. 6.
  Butür konulara her dinin kendine göre cevapları vardır.kurana göre evet yaratıcı yeryüzünde insan var edeceğini yazıyor.adem olsada olmasada.yine kurana göre insanın içinde doğru ve yanlış var seçim hakkı senin.
  ... kalahari 1
 7. 7.
  ayrıca islami kaynaklarda,adem ve havva cennette yaşarlarken şeytan tarafından kandırılmak suretiyle yasaklanan ağacın meyvesinden yedikleri ve “edep yerlerinin” açıldığından bahsediliyor.
  Peki şeytanın cennette ne işi vardı?
  3 ... cennetin kralligi
 8. 8.
  Birbirlerini nasıl buldular gps yok bir şey yok.
  2 ... sassanach
 9. 9.
  ilk görüşte aşk var mıdır? Diye sormak isterdim kendilerine.
  2 ... buldumcukmatyas
 10. 10.
  Yahu adem ve Havva nın şeytan tarafından kandırıldığını biliyorsunda,cennette ne işi olduğunumu bilmiyorsun?ilginç..
  -1 ... kalahari 1