1. 1.
    saçmalık. adamın yedigi elmanın cezasını biz çekiyoruz.
    3 -3 ... o rus bu rus
  2. 2.
    (bkz: adem ve havva hakkında sorular)
    1 ... noxeca
  3. 3.
    Günahın ardından tövbe edip af dilendiler de ondan. Af dilenmeseydiler cehenneme atılırdılar.
    iblis ise kibrinde direnmiş ve süre istemişti. Süre dolunca cehenneme gidecek.
    1 -1 ... selia
  4. 4.
    marsta tadilat vardı... ( milyonlarca yıl geçti bitmedi bu koduğumun tadilatı..)
    1 ... uzay muhtari
  5. 5.
    işe yaramaz satıcı adamdı ben attım. Haksızsam, intikam alsın.
    -1 ... mr forever happy
  6. 6.
    her insan aslında birer adem ve havvadır ve her biri kendi yaptıklarının cezasını çekmek için dünyaya gönderilmiştir ya da bu sadece birer araç olmuştur dünyaya gelmemiz için.
    1 ... nicksizbirkul
  7. 7.
    cunku tanri o zamanlar onlara ve insanogluna bir sans daha vermek istedi.

elbette, dunya onun kralligina gore ferahlik acisindan oldukca dusuk seviyededir, o bizi bu anlamda sinamak icin yolladi dunyaya zaten. dunyada kusur var zorluk var engeller var. cunku insanoglu hala ama hala onun sevgisini hak etmis degildir.

(dusuk seviyeden kastim sonsuz bereket ve sevgi dolu olan cennet'e gore dusuktur, yoksa dunyamiz da oldukca guzel ve bereketlidir)
    1 -1 ... arxaggelou
  8. 8.
    Yahudiler Boyle hikayelere fazla kapiliyorlar. Sonra toptan gebertiliyorlar.

Bu hikaye yahudilerin sayisiz kiyima ragmen bildiklerini okuyacagini, dunyada yine toptan itlaf edileceklerini anlatir.
    ... basat55
  9. 9.
    O elmada, tüm insanlığın genetik kodlarının saklı olduğu tahmin edilmiştir. Bu yüzden "yasak elma"dır. Yani dayanılmaz bir kokusu, çekiciliği vardır bu elmanın.

Adam ve Havva'nın dünyaya gelişi, yani aslında bir yasağın çiğnenmesi, hayatın başlangıcını oluşturmuştur.

Bunu hadislerle açıklayan bir din alimi vardı. Yıllar önce merak edip araştırmıştım. Hatırlayabildiğim bu kadar. Merak ediyorsanız araştırıp okuyabilirsiniz.

edit: Hatırladığım kadarıyla adem ve havva yaratıldığında, hadislerde cinsel organlardan bahsedilmiyor. Fakat dünyaya gönderildiklerinde adem ve havva bazı bölgelerini kapatmak için yaprak kullanmışlar. Bu da elmada bazı genetik kodların saklandığı teoremini güçlendiriyor. Bunlar hadislerde belirtilmiştir arkadaşlar.
    1 ... vasilissa
  10. 10.
    aslında adem diye birinin hiç yaşamamış olması.
    ... agnostos