bugün

ön not: kesinlikle anket başlığı değildir.
Mark Twainin kaleminden çıkma, kadın ve erkek arasındaki farklılıkların, kadın ve erkek ilişkilerinin masaya yatırıldığı enfes bir kitap.
klasik bir dille yazılmış mark twain yapıtıdır. fakat yazıldığı dönemi düşünecek olursak çok iyi bir eserdir.
Twain'in kadın erkek ilişkilerinin evrensel değişmezlerini tadına doyulmaz bir mizah anlayışı ile anlattığı, gelmiş geçmiş en güzel aşk hikayelerinden biridir. okuduktan sonra erkekleri daha iyi anlayıp, sevmeme vesile olmuştur. kesinlikle okunulması gereken espirili, öğretici ve çok güzel bir eserdir.

'geçen salı gecesi kaçtım. iki gün yol yürüdükten sonra ıssız bir yerde bir korunak yaptım kendime. izlerimi de elimden geldiğince ortadan kaldırmaya çalıştım. ama yeni yaratık kendisine alıştırdığı kurt adlı bir hayvanla araya araya geldi beni burada da buldu. beni görünce kendini acındıran o sesleri çıkardı gene, görme deliklerinden sular akıttı. sonunda onunla birlikte eski yerime dönmek zorunda kaldım. ama ilk fırsatta tekrar kaçmayı düşünüyorum. bir daha dönmemek üzere.'
adem in güncesi ilk bölümden

'bahçeyi yitirdim, ama buna karşılık onu bulmuş olduğuma seviniyorum. elinden geldiğince seviyor beni, ben de onu tutkulu yaratılışımın bütün ateşiyle seviyorum.' havva nın güncesi

havva nın mezar yazıtı:
'cennet, o nun olduğu yerdi.'
adem
güncel Önemli Başlıklar