bugün

onu kapatan bunu da kapattı:

(bkz: kendine has abukluklarıyla obsesif 90 lar dönemi)
ebeveynlerin ailenin oyun delisi çocuğunun ders çalışması için uydurdukları küçük yalancıklardır.
(bkz: gençken yapılmaması gereken 10 hareket) adamı küstürürsün.
türklere özgü davranışlardan sadece bir tanesidir.

türk işte, 7'sinde de 77'sinde de aynı.

ek: aklıma gelmişken söyleyeyim, ben adaptörü buzluğa koyardım çabuk soğusun diye. türk olduğuma ilk o zaman inanmışlardı.
oyun isteğinin çok olması nedeniyle soğuması beklenmeden buzluğa konup "çabuk soğusun da hemen oynayak" mantığıyla soğutma işlemine tabi tutulan ve 3 4 ayda mefta olan adaptörler her zaman çocuklugumuzun vazgeçilmezleri olmuşlardır...
1980'lerde atari ile oyun oynamanın zorluklarından biridir. aksi halde adaptör içinde patlama oluşup hizmet dışı kalır, değiştirene veya yaptırana kadar günlerce atari'den mahrum kalırdınız.
arkadaşlar yapmasa anne gelir adaptörü kontrol eder
-hmmm çok ısınmış bu kapat bakiim
der kapatılır. akşam yemekten sonra salonda otururken kimseye farkettirmeden odaya kaçar odadaki televizyondan oynama devam edilirdi..
''özet geç piç sıra bana da gelsin'' denilesi çocuktur kendisi.
(bkz: sadece türkiye de yaşanan olaylar)
buzdolabına koy çabuk soğusun.
(bkz: ulan bu sefer tuttum seni)* *
adaptör patlamasın diye alınan önlemdir. bunu yapmış veya şahit olmuş olanlar da 80 lerde çocuk olmak olayını ziyadesiyle bilen şanslı şahıslardandır.
çocukluk anılarını akıllara getirip insanın içine hüzün saran hede.

(bkz: ağlatmayın beni)
%99 ihtimalle mario oynarken 8-1'ine gelememiş ya da mortal kombat'ta chunli'yi dövememiş ve bunalıma girmiş bireyin kaçış biletidir.
buzdolabına koyardık o zaman oyunlarda save game diye bi özellikte yoktu kapatınca bitiyordu.
benzin bitiyor diye arabayı otobanda durdurmak gibi birşeydir.
küçüklükte anne kişisinin yaptıgı eylemdir. nethekim yanlış oldugunu çocukken anlatamadıgımız gibi şimdide anlatamıyoruz.hala atari oynarım hala gelir kapatır.
adaptör ısındı diye, adaptörü buzluğa koymaktan daha akıllıca olan bir davranıştır.
küçükken üzülerek yaptığım eylemdi. adaptör ısındı diye fişten çeker ve vantilatörün önüne koyup soğumasını beklerdim. ama o oyunların şimdikiler gibi save özelliği olmadığı için habire sıfırdan başlardınız her şeye, oda o devrin eğlenceli işkencesiydi sanırım.
Annemin uyarılarına aldırmayıp hayvanlar gibi oynadığım ve gerçekleştirmediğim olaydır.Bunu yapmadığım için adaptör
Bu konuda çok mu şanslıyım sözlük?Hiç patlayan adaptör görmedim.
işte bunu yapan çocuk bunu da yaptı
(bkz: top benim lan istediğimi oynatırım)
yanan adaptörün yerine babaya yeni adaptör aldırmak için binbir dil dökmek yerine,bu eşşek sıpasınada bi bok dayanmıyo geyiğini dinlemek yerine ister istemez koruma çabası içerisine giriyordu insan. heygidi günler hey...
şerefsizin önde gidenidir.
o zamanlarda çocuk olan yazarların hemen hepsinin yaptığı ufak çaplı koruma girişimi.oyun ne kadar tatlı olursa olsun azar yiyip yenisi alınana kadar beklemektense adaptörü soğutma çalışmaları başlardı.*
-kaç saattir oynuyoruz?
-11'de oturduk saat 19 bilmem kaç?
-çabuk ısınıyo lan bu.
-....?
güncel Önemli Başlıklar