bugün

2022-2023 sezonu itibariyle spor toto birinci ligde mücadele eden takım.
"Yönetim kurulumuzun aldığı karar neticesi, 2022-23 sezonunun kalan maçlarını bulunduğumuz şartlar itibariyle devam edilemeyeceği ve bu nedenle ligden çekilme irademizi kamuoyuna duyururuz..."
adanasporlu olarak çok etik olduğunu düşünmüyorum kararın.
hatayspor, gaziantepspor çekilebilir ama adana'da buralar kadar ciddi bir durum oluştuğunu düşünmüyorum.

adana demirspor çekiliyor mu? hayır.
etik değil.
Güzel yapmışlar, tüm ülke yasta olup herkes katılmalı.
Adana demirspor cekilmemisken bunlar neden çekildi merak ediyorum.
gaziantep fk, hatayspor ve yeni malatyaspor'u anlayabiliyorum zaten şehirlerimiz yıkılmış futbol sırası değil ama adanaspor'un ligden çekilmesine açıkçası çok anlama veremedim. tamam deprem hepimizi fazlasıyla üzdü dediğim gibi maç sırası falanda değil bunda hemfikirim ama adana demirspor lige devam ediyor ama aynı şehrin diğer takımı adanaspor ligden çekiliyor. ne bileyim adil mi bu?
Bu takım 2000'lerin başında borçtan kapanmak üzereydi; bugün kapanmış olan Malatyaspor, Gaziantepspor, Mersin idmanyurdu gibi takımlardan çok daha fazla borcu vardı.

Ama farklı bir isimle gelmek yerine Göztepe, Kocaelispor gibi küllerinden doğdu ve hatta bu kulüplere de öncü oldu.
Şu an borçsuz.

Ama şu var ki dili yandığı için hiç borca girmiyor, açılmıyor takım.
Sürekli minimum masraf ile Max. Verim arama çabası var ki bu da küme düşme şeklinde şemsiye misali bize girecek.

Süper lige senelerce çok yaklaştık, play off finalinde kaybettik.
Sonra bir sene aman aman bir kadrosu yokken 1.lig'de açık ara farkla haftalar öncesinden şampiyonluğunu ilan etti, nasıl oldu anlamadık. Neredeyse 10 haftayı aşkın bir galibiyet serimiz bile vardı.

Süper Lig 'e yükseldi. Birkaç nokta yıldız transfer yaparsın en azından.
Ligin en maliyetsiz kadrosu ile yine son haftalara dek iyi direndik. Rezil olmadık.

Düştük geri 1. Lige.
Yine maliyetsiz kadrolar. Birkaç senedir bu yüzden düşme tehlikesi atlatıyoruz.

Sanırım bir Samsunspor gibi 2. Lige düşüp ancak öyle bir kaliteli kadro kuracağız.

görsel
2023-2024 sezonu itibariyle trendyol birinci ligde mücadele eden takım.
Şehrin Avrupa'da temsili için kenetlendik ve hemen ardından yuvamıza döndük.

Bu şehrin solcusu, islamcısı pek Adanaspor'u tutmaz.
Bu şehrin elitistleri ile gecekondu mahalleleri Adanaspor'u tutmaz.

Bu toprakların gerçek evlatları, bu şehrin yerli çocukları, bu şehrin milliyetçi kanadı daha çok Adanaspor'u tutar.

#adanaturuncudur.
#başkaşehirdeşubemizyoktur

görsel
görsel
görsel
allah affetsin ama benim de adana'da demire değil adanaspor'a sempatim var küçüklükten beri. adana'ya hiç gitmedim bu arada.
Kanka iyi hoş söylüyorsun da.

Şu ülkede kendi memleketinin takımını tutan 2 il var. Trabzon ve bursa. Gerisi 3 büzüklerci...

Herkes senin gibi değil Adana'da anlaşılan...

Swh....
Yoo sen her yeri medyadan veyahut Malatya gibi sanıyorsun.

Bu ülkede yerel takımların bir kültürü olan, taraftarı, kemik kitlesi olan çok az şehir ve takım var.
izmir takımları (karşıyaka, Göztepe, Altay), Trabzon, Eskişehir, adana (Adanaspor ve Demirspor)..

Bak bursa dahi bu gruba ya girer ya giremez.
Adana'nın her iki takımının da kitlesi Bursa'dan çok.
Bursaspor şampiyon olamadan önce ikinci liglerde ne kadar bursa taraftarı vardı?
Adanaspor 3.ligde bile on binlere oynardı oysa.

Bu takımlar alt liglerde bile on binlere oynayabilen takımlar.
Senelerce Gaziantep'te yaşadım, Antep aralıksız Süper ligde o vakitler.

Antep'te hiçbir zaman Adana'daki gibi memleket takımı sevgisi yahut stad doluluğu görmedim dört büyükler maçları dışında.
Ha keza konya ve Kayseri yine Antep gibi.
Adana'nın tek takımı etmezler. Bunu az çok tribünlere hakim herkes bilir.
(bkz: tamam).

En Adanasporlu sensin kanka.

Swh...
Adana Demirspor varken niye tutsunlar zaten Adanaspor'u?
Bu takım düşer 2. Lige.
Rezalet.
Yarak kürek top oynuyoruz.
Küme düşme hattının hemen üzerindeyiz, arkamızda 2 puan geride tuzlaspor, üstümüzde 2 puan fazlası ile Manisaspor.

Dakika 80, Gençlerbirliği ile 1-1 beraberliğe gitmekte.
Gençlerbirliği'nin kazanmasını diliyorum.

Bu kadar rezil bir halde ligde kalmanın anlamı yok, bence düşelim ki, akıllanalım biraz.
alt lige demir atmış takım.
Küme Düşt...
Bence düşsün, evet adanasporluyum.

Bu takım kadar hımbıl bir takım çok az görmüşümdür.
Düşsünler de akılları başlarına gelsin biraz olsun.
Çıkmış düşmüş Adana’nın pek umrunda olmaz.

Adanalı, Demirsporludur.
adana'nın gerçek takımı değildir. Adana'nın tek ve gerçek takımı vardır o da demirspor'dur.