bugün

dünyanın en büyük yalanlarından biridir.
facebook gruplarından da en yaranlarından biridir .
adana demirspor maçında, takım sahaya çıkarken alemin allahı geliyor diye tezahürat yapan bir il için yalan olduğu çok belli olan yalandır.
not: adanalıyım, kibar da değilimdir. hele dünyanın en kibarı hiç değilimdir. valla lan yarraam.
genellemedir. kimi kibardır kimi de kaba. Adanalıyım ve gayet kibarım mesela.
recep ivedik'e göre kibardırlar gerçekten. ama sadece o kadar.
ha bir de şu var:
(bkz: adana adliyesi)
doğru bir iddiadır.

kibarlığı nasıl ele aldığınızla alakalı bir durumdur.
akdeniz insanının en sıcak samimi insanlarıdır adanalılar.
sizleri hayrete düşürecek bir sıcaklık ve samimiyet örneği sergilerler.
nerden geldiğinizi, nereye geldiğinizi şaşırırsınız.
adana adliyesinde gün aşırı görülebilir!
bu tezi adanalıların bile kabul etmeyeceği kesindir.
yakışmaz yaten, kibarıhğ amk.
bu tezi kanıtlayan yegane kişi.
(bkz: hasan şaş)
sinirlendiklerinde allah kitap peygamber tanımazlar. uzak durmakta yarar var.mümkün olmadıkca adana sınırlarına girmeyin. (bkz: ölümün kol gezdiği mekanlar)
bu lafı bir adanalı şöyle kullanır: "adanalılar dünyanın en kibar insanlarıdır amına koyim."
adanalıları bile gülmekten yere yatıracak, ilginç bir iddaadır.
yanlış önerme amına goyim.

not: adanalıyık.
özellikle kadınlara karşı kibarlıkta sınır tanımazlar.
marsta da hayat vardır, işte böyle bi şey.
evet, çok doğru bir önermedir.
hatta barış simgesi olarak zeytin dalı değil döner bıçağı kullanılır..
adamın gtünden kan alırlar kamil kan!!!

(bkz: şakaysa hiç komik değil)
(bkz: ciddiyse çok komik)
bir adanalı olarak "oha lan pdfhjspjapodjadğ" yorumunu yaptığım sözdür.

yine de öyle bilinen gibi tüm adanalılar sövmez. ha söven var mı, evet. ama herkes sövmez o kadar. yine bu durumun tam tersi bir öküzlük söz konusu değildir. fakat dünyanın en kibar insanı olmamız için... ya bak gene ya dphjspohjpsohjs

neyse sözlük. yok öyle birşey.
bir örneği, bir maçta açılan şu pankartta görülmektedir:
(bkz: hosgeldiniz orospu cocuklari)

ayrıca ilgili bakınız başlık olarak sözlükte dururken bu entry'i silen moderatöre de öpücüklerimi yolluyorum.
büyük bir dalga geçme olayıdır.adana'ya uğramayan fakat bir adanalı tanıyan bunu rahatlıkla anlar.
adanalı olmanın ayrıcalığından faydalanmaya çalışan adanalı olmayan öküzlerin bertaraf ettiği iddia.

adana da yoldan geçen 100 kişiyi çevirin 1 tane adanalıya zor rastlarsınız. akdeniz bölgesinin en yoğun göç alan ilidir adana. ve genelde gelenler adana nın delikanlı kimliğini hayvanlık olarak algıyan cahillerdir. bu cahillere nerelisin diye sorulduğunda asla gerçek memleketlerinin ismini vermezler. adanalıyım derler.

bırakın adana da yaşayanları ben niğde de öz oğlu öz bir niğde linin adanalıyım ulan ben dediğine şahit olmuştum. ve adana yı hayatında görmemiş.

(bkz: sen hiç adanalı gördün mü)
kesinlikle yanlış bir önermedir. götten uydurma bir önermedir. adanalılar en kibar insansa, israil'de en müslüman ülkedir.
allah kitap çekmek deyiminin kullanıldığı yegane memleket olan adana beni kazanalıberi kibarlaşma yolunda en küçük adımı dahi atamamıştır,evet.Kibar değiliz.Olmaya da niyetli değiliz.
ekranda görüp görebileceğiniz en kibar adanalı, (bkz: Hanımın Çiftliği)dizisinden muzaffer bey'in yeğeni zaloğlu lakaplı ramazan'dır.
adanalıların ortalamanın üzerinde küfür kullandığı doğrudur. askerlerin de çok kifir kullandığı doğrudur. kişi hem adanalı hem de asker ise tadından yenmeyecek durumdur. örnek: askerde yemek duasının sonunda afiyet olsun amına koyiim diyen bir adanalı başçavuşumuz vardı.
adanalı erkekleri bayanlara karşı gayet kibardır.
Ya da hep öyle denk geliyor şansıma.
Adamdır, candır,kandır.

Ama hemcinslerim olan kızları-kadınları bir derece insanlık nezaket göremedim.
Şirrettir,kabadır, kavgacıdır.
Kavganın sonunda bir tutam saçınızı elinize verebilirler.

Böyle erkeklere- böyle kadınlar. Pes doğrusu pes.
Büyük bir ikilem şu adanalılar.

Edit: Adanalı dişi görürseniz direk kaçın derim ben.
Ne erkeğe sevgili, ne kıza dost olmaz bunlardan.
(bkz: 404 not found)
adana adliyesi de medeniyetin çıktığı yerdir.