bugün

üstteki önermeyi baz alarak görüyor ve arttırıyorum; afrikalılar kürttür.
"S.ktir"diye cevap vermek isterim.
aslında laz olanlara derler ama asıl adanalılardır. (bkz: deniz görmüş kürt)
Adanaya gelmeyip bir sik bilmeden ağzı olan konuşan tip.
yok öyle bir şey türküm.
Ee napalım?
(bkz: yemleme nasıl yapılmaz)
Adanalılar kürtse, seni bi güzel dürtse...

Amma velakin Adanalılar, kürt, arap, türk, yer yer cono, karışık bir toplumdur. Yüzde 75 e yakını türk, kalanı arap ve kürtlerden oluşmaktadır.
Kozan Saimbeyli Ermeni merkeziydi.
Delinin biri kuyuya bir tas atmış. 40 akilli pesinden atlamis...
Ermeni de olabilir. Tam emin değilim.
ahahahafsdghhh lan güldüyosunuz ya beni allah da sizi güldürsün çakma ergen troller sizi.
adana, bir kilikya kenti olarak tarihteki güzide yerini korumaktadır. adanalıların büyük bir kısmının bir miktar da olsa ermeni kanı taşıdığını söyleyebiliriz. fakat ermeni kültürünü günümüze pek taşımamışlardır.

severiz adanalıları. iç anadolulular gibi güvenilmez değiller.
Herkes tarih hocası olmuş bakıyorum, zamanında adananın sokaklarına dahi adını vermiş tatarlar vardı, tatarları da suriyeli sanıyorsanız geçmiş olsun.
Tamamen iftiradır.
adana büyük bir kürt şehridir ancak adanalıların hepsi kürt değildir.

güncel durumda çok miktarda arap-kürt-arap uşağı ve az miktarda türk mevcuttur.
ben değilim. o zaman adanalılar kürt değildir. adana ya göç edenler kürttür.
Adananın tarihi hakkında bilgisi olmayan insan beyanı, ceyhan taraflarındaki sokak, cadde isimlerinin bir zaman tatarların yaşadığı beldeler olması sebebiyle, tatar isimleri aldığını bilmeyen, öncesinde sizin kürt sanmanız ve medya tarafından adananın en çirkin bakımsız mahallelerindeki uyuşturucu ya da mafyatik öğeler gösterilmesi sebebiyle, cennet gibi olan yerlerini ve düzgünce yaşayan cana yakın sıcak insanları hiçe saymanız adanayı ırklaştırmaz ya da adanayı çirkinleştirmez, gitmezsiniz olur biter.
41 yıllık adanalıyım götüyle gülene yarım ağız gülüyorum.

Resmi rakamlara göre suriyeli sayısı 250 bin ama siz rahat 1,5 ile çarpabilirsiniz.

Kürt nüfusun resmi bir sayısı yok doğal olarak ancak Adana ve Mersin Kürt nüfusun batıya göç etmeden önceki ara durağıydı. Bu yüzden yıllar içinde çok fazla yerleşik kürt nüfus oluştu. Mahalle mahalle sayabiliriz ama gerek yok.

Arapuşağı-fellah bilen bilir belirli ilçelerde oldukça yaygındırlar.

Yörük türkmenler- belirli ilçelerde yoğunlaşmışlardır.

sonuçta Adana oldukça kozmopolit bir şehir bu nedenle büyük bir kürt şehri, büyük bir arap şehri, büyük bir yörük şehri denildiğinde hepside doğrudur.

Misalen istanbul ülkenin en büyük kürt şehridir gibi...
görsel
Götten morgen uydurmadır , güzel de kızları vardır onlara ayıp oluyo sdfkl.
Adana Kayseri'nin ilçesidir.

Şehir zamanında Kayseri'den çok büyük göç almıştır.
sözlükteki adanalıları kızdıracak başlıktır. resmen adanalılara hakarettir. Adana, göç alan bir şehirdir. ha aynen Hatay gibi Kürt şehri olma yolunda hızla ilerliyor. Gaziantep de bu durumda. Kürtlere kaptırıyoruz şehirlerimizi bir bir... Ayrılıkçı türkler fikri yine devreye girmiş bulunmakta.
Delinin biri kuyuya bir tas atmış. 40 akilli pesinden atlamis...
Bunu yazanın kafası iyi galiba dedirtecek başlıktır.