bugün

Yok japonuz biz aslında...
oh bir anda içime bir rahatlık geldi benim sülalede adanalı yok.
Ermeniler bile daha medeni.
önemli olan ne gibi hissettiğindir...

ben daha soy ağacımı çıkarttırmadım. ermeni çıksa bir şey yapmam. sonuçta türkiye'de yaşıyorum ve türk'üm...

ayrıca, herkesin bir çift insandan geldiğini hatırlatayım.
ya trabzon ve rizeliler ?
Adanalılar ayrı,
Ermeniler ayrı...
Hoplatsın...

Dediğim başlık...

Not: bak olm. Bu yazdığını adanalılar bilmesin... Seni çıktığın... Tümseğe kadar kovalarlar. Benden söylemesi...
E olsa ne olacak.herkes insan gerisi hikaye.
Adanalı biriyle ananızın kötü bir geçmişi var anlaşılan...
Adanalı Karacaoğlan ne der?

“kozan dağından neslimiz,
arı türkmen’dir aslımız,
varsak’tır durak yerimiz..”

Türk halk edebiyatının, saf halk Türkçesinin kalesidir Adana'nın ilçeleri, başta Kozan.
Avşar, varsak, kınık, Yüreğir gibi boyların yurdudur.

Tüm köylerinin kuruluşu, boyları ile kayıtlıdır. Ve nadir illerdendir bu şekildeki. Bir diğeri: Mersin, Balıkesir, Manisa.
Halkı 1800-1870 yılları arasına dek orta Asya konar göçer yaşamını sürdürmüştür. Türk kültürüne ait Ocak kültürü vb mevcuttur.

Mustafa Kemal burayı milliyetçi ve yörük halkı sebebiyle orta Asya'ya benzetmiş ve Seyhan ile Ceyhan nehirleri ismini Seyhun ile Ceyhun nehirlerine atfen vermiş; Çukurova'ya Anadolu'nun maveraünnehiri demiştir.

işgal kuvvetleri dahi adana merkezde küçük ve haçin Ermenileri dışında tüm yöre halkını yörük Türkmen kabul etmiştir.

Sizin yurdunuzu düzenli ordu kurtarırken, Kurtuluş savaşı boyunca Kuvayı Milliye'nin aktif olduğu tek bölge adana bölgesidir.

ilk Türkçü parti Kozanlı Şadi çelik tarafından kurulmuş olup, MHP'nin Türkçü kanadını oluşturmuşlardır.

Dadaloğlu ve Karacaoğlan torunları 1909 olayları ile Kurtuluş Savaşı'nda ne vurduysa bunlara artık. Hala sesi geliyor.
Ermenistan' da birbirlerini göz göze geldikleri için tarıyorlar mı ? Sorusunu akla getiren başlık.
Aboovv. Sülalemde ermeni çıkarsa çok fena gücenirim. Zira bizim geldiğimiz Türk boyu adana'dan çeşitli yörelere göç etmişler. Benim atalarım da ege bölgesini seçmiş.

Vallahi üzülürüm bak yemin ettim.
yapacağın araştırmayı sikeyim mk conosu.
lan ilk entrye dedim.
adanalılar müslüman ve türktür.

yazık çok yazık.