bugün

En yağlı ve iğrenç olanı adanada gördüm.
Cahildir. Bu kadar şekilciliğin anlamı yok. Ben Hatay'da da adana kebabın kralını yedim. Gerek adana olsun, Gerek tantuni. Yahut şırdan, Siirt büryanı. Çeyrek asırlık hataylıyım ben, Psikopat dönere taparım. Ama hatay usulü Dönerin kralını da Nevşehir'de bir yerde yediğimi hiç gurur meselesi yapmadan itiraf ederim.

Her şeyi yerinde yicen aga kafası şımarık batı şehirlerinde var. Biz damak tadı için can alıp can veren hataylıları böyle şeylerle güldürmeyin.
adanalıdır. veya adana çevresindeki illerde yaşıyordur. başka türlüsü pek mümkün değil illa yersin başka yerlerde.

askerlik sırasında birkaç kez adanaya gittiydim. şimdi yukarıda allah var orada yediğim kebabı başka şehirde hiç yemedim. adamlar sıcaktan pestil oluyorlar 3-4 ay ama kebap gibi de bir gerçek var. orada yol kenarında arabada satılan kebabın istanbulda benim diyen kebapçıda yarısı kadar lezzette yiyemiyorsun.
adanadaki bala kasabi disinda baska yerden yemeyen insan olarak arttiriyorum.
haziran ın ortasında adana da olacağım.

ve kebaplar beni bekliyor olacak.
yemeyen değil yiyemeyen insandır.

(bkz: teflon) gibi.
benimdir. bir kere ankarada yedim bir daha tövbe ettim. hele kebabın yanında pilav veriyorlar ümüğünü sıkasım geliyor o ustanın. kebabın yanında pilav vermek ney lan !
istanbul’a birkaç iyi Adana kebapçısı açıldı. Adana kebabı sadece etten ibaret değildir.

Biz şu çeşitleri görmezsek kebap yedik saymayız ;
.

görsel
doğrusunu yapandır.
Mardin dönusu pozantida dinlenme tesisinde yemiștim, güzeldi.
Ağzının tadını bilendir, acılı adana şalgamı ile.
Adanada adana kebap söylersiniz. Kebap gelmeden ikramlarla doyarsınız. Klasik salataları geçin ikram olarak makarna, küçük lahmacun, peynirli, mantar, çiğ köfte gibi harika aparetiflerle dolar masanız.
Akıllı insandır.
doğru işi yapandır.

valla yıllar önce adana'da sıradan bi kebapçıda yediğim adana'yı, hala türkiye'nin mhtelif yerlerinin hiç birinde tatmış eğilim.
Bir seyleri tam yapan adaaaam helal .
vezir parmağını da saraydan başka yerde yemeyen insan çeşididir.
adana kebabını yemeye adana'ya giden insandır.
adanalı olması muhtemeldir. künefe yemek için de hatay'a gider bu.