1. 1.
  adana'nın isminin duyulmasına neden olan müthiş yiyecektir.adana dışında başka yerde yenilmemesi gerekir.çünkü salata kıtlığı yaşanmaktadır.kebabı yediren de salatadır.
  2 ... baadir
 2. 2.
  tse almış bir türk mutfağı şaheseri
  3 ... karga
 3. 3.
  acisiz haline urfa kebap denir.
  1 -2 ... koko
 4. 4.
  hasan usta vazgeçilmezdir.. eyvan kebap alternatiftir.. aslında heryer iyidir.. yerken, yaşasın adana yaşasın adana kebap dedirtir..
  2 -1 ... hugo_emre
 5. 5.
  lezzetli olsun diye içine kola da konduğunu öğrendiğim nefis gıda.
  -1 ... dreamshower
 6. 6.
  Adana'yı temsil eden muhteşem yemek.Adana'da her yerde kebapçı bulunur ama bazıları özellikle daha ünlüdür. (bkz: hasan usta) (bkz: kolcuoğlu) (bkz: asmaaltı) ***
  ... komplikasyon
 7. 7.
  adana kebap degil adanadır esası
  kıyma da denilebilir
  yuzevler kebapcısı duvarında bülent ersoyla hakan sukur arasında yer ayırtmama sebep olan besin maddesidir ayrıca * *
  3 ... tiz kellesi vurula
 8. 8.
  kıyma ve şiş'in biraraya gelerek oluşturabileceği yeryüzündeki en nadide nimettir, tadından yenmeyecek bir kebab-ı şahanedir. çok yerde yemişimdir bugüne kadar ,memleketim diye söylemem, adana 'daki gibi kral yapılmaz hiçbir yerde.
  en baba yapan yerler, ara sokaklardaki eski zaman tablacılarıdır aslında.ama son zamanlarda büyük nüfuslu işletmeler de çok süper örnekler sergiler; barajyolundaki hasan usta , polisevi kavşağındaki eyvan , kazancılar ve 5 ocak stadı çevresindeki tablacılar da unutulmamalıdır.
  bir de ünlülerin uğrak yeri olan yüzevler vardır, tamam güzeldir ama adana kebabının hasının tadı diğerlerindedir kannatimce.
  1 ... nickless cage
 9. 9.
  orda burda şurda güzeldir ayrımı yapılmamalıdır. çünkü adana sınırları içinde kim yaparsa yapsın güzeldir o kebap.yağlı olanı makbuldür çünkü orjinali öyledir. kebapçıya gidilip "baba bana 1,5 yapsana.el kıyması olsun.pideler yağlı olsun" denildimi. geri sayım başlar. kebap masaya konduğu anı anlatan tek cümle ise "kızgın kumlardan serin sulara atlamak"tır.
  2 ... dispatcher
 10. 10.
  daha yenilesi olanı için;
  (bkz: iskender kebap)
  -6 ... çakalcarlos