bugün

il demeye bin şahit olan yerlerdir, ilçe olsalar çok üzülmem hani.

1-karaman
2-osmaniye
3-kilis
4-yalova
5-muş
6-ağrı
7-siirt
8-uşak
9-hakkari
bolu'dur. düşman bile tenezzül edip işgal etmemiştir. havaalanı ,demiryolu yoktur.
kesinlikle ardahandır. nerelisin sorusuna ardahanlıyım diyememe noktasına geldim artık.

nerelisin?
ardahan
hee karslımısın
ardahan mına koyim ardahan 92de il olduk biz laann
sonradan il olan illerimizdir. ama boşuna il yapmıyorlar oraları, adam yerine koymamak; bu illerden biri memleketi olan kişiye büyük ayıptır.
ha neden il oldular, çünkü nüfus bakımından il potansiyeli gösterdiler.
ha neden bi gaziantep* olamıyorlar; ulaşım, ticaret gibi gelişmişliklerin yetersiz olması.
bilecik hatta karikatürü bile vardır.
yozgat diye bi il varmış geçen hafta öğrendim. bence orası başta gelir.
(bkz: kocaeli) *
tokatdır, bir devlette çıkıp ta şu tokat ne güzel şehir işgal edelim dememiş ve tokatın işgalden kurtuluşu yoktur.işgal görmemesi iyi bir şey aslında ama değerini ortaya koyuyor malesef.
karabük ilidir zira karabük diyince kastamonu,zonguldak ilçesi sanılmaktadır ayrıca ilçesi olan safranbolu daha çok bilinir.belediye afişlerinde bile 'karabük kent oluyor' yazar.*
bilecik olma ihtimali yüksektir.. okadar güçük bir il mi olur arkadaş.

görsel
(bkz: kim takar yalova kaymakamını)
diye de bir laf vardır.
burdur. antalya ve ısparta faktörleri sebebiyle gelişememiş. ilçesi bucak onu sollamak üzere olduğundan bucaklılar burdurluyum demez.
bayburt...

67000 kişi yaşıyormuş ve ilmiş sözlük. 67000 kişi ne lan bizim otobüse günde 70000 kişi biniyor!
(bkz: düzce)
sefiller.
afyonkarahisar, uşak, hakkari, bayburt, aksaray, karaman.
zavallı kırşehirdir.
kimse kırşehire gitmez kolay kolay. kayseriye gider, nevşehire gider, malatyaya gider ama hep içinden geçer gider o şehrin... en fazla en yakın kozaklıya gider ama gene uğramaz içine ... güzel insanları vardır... yolunuz düşerse gezin biraz...
bilecik'tir efendim.
3 tane adam yerine koyulmayan il söyleyin deseler bilecik bilecik ve yine bilecik derdim.