bugün

henüz adam olamaman, bundan sonra da olamayacağın anlamına gelmez. kimse adamlığı anasının karnında öğrenmiyor.
(bkz: david gilmourun parmaklarii)'nin yapamadigidir. Evet.
huyumuz kurusun dediğimdir. toplumun kalıplarına uymadığım için üzgünüm ve evet çoğu çomara göre adama değilim.
Bir gün mutlaka olacağım.
bazı insanlar doğuştan o kadar karaktersizdir ki isteseler, zorlasalar bile adam olamazlar.
Gece gece bu başlığa girdim, bütün entryleri okudum, az geldi.

Şimdi eksi sözlüğe gideceğim orada da bütün entryleri okuyacağım.

Gece saat üç.

Korkularimdan bahsedelim mi biraz?
Çocukluktan beri uzerime yuklenen adam olacak bu beklentisi sayesinde hata yapmaktan beceriksiz olmaktan ölüm gibi korkuyorum.
Adam olamamak?
Adamlik ne amk?

Para, pul, infak; mevki, makam, rutbe sahibi olup olmamis gibi davranma mütevazılık; mutlu olma, yaşama, eglenme fakat kendini kaptirmama israfa düşmeme.
Kavramlar karışıyor zihnimde

Gelecek kaygısı, sorumluluga hazir miyim korkusu, var olabilecek miyim endişesi, becerememe korkusu
Alayini adam olamama diye genellesek mi?

Allah allah saskinim. Aslinda her sey cok güzel gidiyordu. Uc dort ay once dilimden dusmeyen su siirin dizesi, su hayatimin ozeti gergin uykular kör geceler bitmişti
Yine mi başlıyoruz.

Gergin uykulardan kör gecelerden bir sabah gelecek kardan aydınlık!!!

Gelip gelip gidiyor amk aha bahar geldi :(
Okumuş olmak ama adam olamamaktır.

Sözlükte bulunan bazı şahısların en büyük sorunu.
Bazılarının inatla yapamadığı şeydir. Yapmak istemez belki de.
madam gibi adam :D
En azından tipimiz düzgün.
kardan bile adam oluyor ama bazı insanlar hala adam olamıyor.
[ http://www.youtube.com/watch?v=BdjxrubnQZ0]

bu sahneyi hatırlatmıştır. *
kimileri için fark etmeyen hedeftir.

(bkz: adam madam kayarım ben buna)
yediği nanelerden ders almayıp, bir de iyi bok yemiş gibi bunu savunan, kendi hayatını, çevresindekilerin hayatını tehlikeye atan, asalakça yaşayan, işe yaramayan, kıymet ve sevgi bilmeyen insanlar için kullanılan tanımlamadır.
yediği nanelerden ders almayıp, bir de iyi bok yemiş gibi bunu savunan, kendi hayatını, çevresindekilerin hayatını tehlikeye atan, asalakça yaşayan, işe yaramayan, kıymet ve sevgi bilmeyen insanlar için kullanılan tanımlamadır.
adam olma kiriterlerinin kisiden kisiye degistigini goz onune alirsak askida kalmis bir soz obegidir.
özü sözü bir olamamak´tır.
kişinin hamurunda olması gereken, varsa var olan ve her haliyle belli olan, yoksa da yokluğunu her halinden belli eden insan olmanın en başta gelen unsuru.
tanım : bi nevi bir baltaya sap olmamaktır. işe yarar bişey yapamamaktır. elinden gelenin en iyisini yaptığın halde vasat konumuna bile ulaşamamaktır..

(bkz: bu hikayedeki mal ben değilim allahtan)*
hangi mevkide hangi meslekte olursa olsun kişinin karakterinin zayıf olmasıdır.
genelde ebeveynlerin kişinin başarılarıyla övünmemesi için kullandığı başı ben sana x olamadın şeklinde gelişen cümlenin vurucu kısmıdır.

-baba ben çalıştım çalıştım ve çalıştım sonunda holding başkanı oldum. * *
+ben sana holding başkanı olamadın demedim adam olamazsın dedim.
-illa göt etcen dimi... *
emre aydın şarkılarında hep bunun korkusunu yaşadığını dile getirir.
madam olmaktır.
adam kriterlerine uyamayan kişi için kullanılan söz.
(bkz: peki adam kim)
Kıstasın ne olduğu önemlidir.
örnğ.
"lan dünya kadar para, mal, mülk, sahibi ama adam olamadı gitti."
"len bu ahmet adam olamadı gitti aç geldi aç gidecek."