1. 1.
  aslında maalesef insanların bilinç altını gözler önüne seren bir inci sözlük üyesi, inci sözlük özentisi kişilerin kullandığı söz.

  adam haklıysa neden dağılıyoruz? dinleyelim? ama pardon yok. insanlar gerçeklerden, doğrulardan kaçıyordu değil mi? adam haklı beyler dağılın, bu adam sallıyor koşun ona.

  edit : ooo beyler. eksilemeye göre, aramızda inci sözlük üyesi çokmuş?
  8 -10 ... channingtatum
 2. 2.
  adam bir şeyler söyler sonra biz başına toplanıp ona karşı çıkarız, adam söylediği şeyde haklı olduğunu kanıtlayacak bikaç şey daha söyler biz de ikna oluruz ve ''adam haklı dağılın beyler'' şeklinde tepki veririz. mantık budur. özentilik olabilir ama saçma değildir. (bkz: adam haksız toplanın beyler)
  7 ... eksiye inat
 3. 3.
  (bkz: adam haklı beyler dağılın) **
  5 ... utopik genc
 4. 4.
  (bkz: ntv bilim den inci sözlüğe gönderme)
  2 ... futurefallen
 5. 5.
  bi kere 'adam haklı beyler dağılın' ın bir artistliği var ; ancak biz 'adam haklı beyler toplanın' dersek cümlenin hiç bi estetiği kalmaz. her şeye anlam olarak bakmamalıyız.
  1 ... lavabodakibalgam
 6. 6.
  yazarın kısmen haklı olduğu bir söylemdir dinlemekten* pek çabuk sıkılır,bunalırız biz çok önem vermeyiz.ancak kimi zamanlarda adamın haklı olması dağılmayı gerektirebilir.anlaşmazlık anında karar verilmesini sağlayabilir sinirli bir topluluğu da yatıştırmaya yarayabilir bu direktif.* * *
  1 ... lord nubunagaa
 7. 7.
  (bkz: adam haklı beyler de naapıcaz şimdi) *
  1 ... usualsuspects
 8. 8.
  (bkz: adam haklı beyler hepimiz özentiyiz dağılın)
  1 ... redlight
 9. 9.
  meyve veren ağaç taşlanır ifadesini destekleyen cümledir. biri haklı olarak bir şeyler anlatıyorsa kimse dinlemez onu çünkü gerçekleri duymak hoşuna gitmez. illa onun duymak istediği yalan sözlerdir.
  1 ... metabolic
 10. 10.
  inci sözlükten ayrılmış sözdür. Artık günlük hayatta kullanılası derecede populerdir. (bkz: napak kanka inanak mı)
  ... culsezar