1. 1.
  adamın cinsiyet ifade etmeden kullanıldığı,birisinin hayatına son verme eylemidir..
  -1 ... intensivecare
 2. 2.
  kısaca cinayet diyebileceğimiz eylem.
  ... kutupsal form
 3. 3.
  ülkemizde, çocukluktan başlayan bir yanlışlıkla, insanlara, kötü, ahlaka aykırı ve günah olduğu için değil, yasak olduğu için yapılmaması gerektiği öğretilen eylem. daha sonra, ilerleyen yaşlarda bu büyük bir psikolojik bozukluk olarak bireyde baş göstermektedir. çoğu katilin, cinayeti gizli işlemesinin sebebi, yalnızca yasak olarak düşündükleri bu eylemi, bu yolla atlatabileceklerini ve yasaktan kaçabileceklerini düşünmeleridir.
  -1 ... thedewil
 4. 4.
  ömür boyu pişmanlığa sebebiyet verebilecek bir eylem olabilir. iyi eğitim almış, mantıklı, insan sevgisi ve allah korkusu olan bir insanın, olağanüstü bir durum olmadığı sürece kesinlikle yapamayacağı eylem.
  ... crazyever
 5. 5.
  (bkz: intihar etmek)
  ... kenan evren
 6. 6.
  hırvatistan maçı sonrası bazı kendini bilmez adamların yapacağı eylem.* *
  ... myosotis
 7. 7.
  bu devirde zor zenaat. adam mı var etrafta amına koyim.
  1 ... guzunamca
 8. 8.
  tek kişi haricinde cezasız bırakılmayacak eylemdir. (bkz: azrail)
  ama yine de istisnalar kaideyi bozmaz demek istesem de cezasız bırakıldığı çok durum söz konusu olduğundan aslında istisnalar kaideyi bozar, terör eylemlerini düşününce de kendimi istisnalar el kaideyi bozmaz diyesim geliyor, sonra da kendi kendime üzülüp ve de sinirlenip istisnalar kaideyi bozar ulan diye höykürüyorum. e durum üzücü manyaklaşmışken işin zıvanadan çıkmasını umursamadan, bu entry nereye gidiyor kara düşünceleri içinde kaideyi bozmayan ama agzimiza sican istisnalar diye de konuya noktayı koymayı umuyorum.
  (bkz: istisnanin kaideyi bozması)
  (bkz: istisnalar cogalinca kaide olur)
  (bkz: istisnalar kaideyle tasdik olunur)
  *
  ... sew7
 9. 9.
  bazen insanın akli dengesinin yerinde olmaması, anlık geçirilen cinnetler, travmalar sonucu oluşabilecek acı durumdur.
  ... silent trapper
 10. 10.
  en "sakinim" diyen insanın bile bir anlık cinnet sonucu gerçekleştirebileceği eylem, illa ki ruhsal sıkıntı olması gerekmez. genelde aşk mağdurları gözünü kırpmadan bu eylemi yapabilecek psikolojiye sahip olurlar, ne olursa olsun yanında silahla dolaşmamakta fayda var.
  ... pulemjot kalashnikova