1. 1.
  her kişiye hakettiği gibi davranmak
  1 ... cell-im
 2. 2.
  kişilerin hal ve davranışlarına göre, yapabilme ve yapamama kapasitesine göre davranmak...
  (bkz: nabz a göre şerbet vermek)
  (bkz: nabız)
  2 ... haznedaroğlu
 3. 3.
  hem olumlu hem olumsuz anlami vardir,olumlusu sudur ki ikiyuzlu bir insana sevecen davranilmaz,olumsuz olan ise bir insana insan oldugu icin degil de mevkiisi ya da mal varligi nedeniyle itimat etmektir
  1 ... celibon
 4. 4.
  fahişenin aldığı paraya göre değil de müşterinin tipine ve karakterine göre muamele çekmesidir.profesyonelce bir davranış değildir.
  2 -2 ... avbarisco
 5. 5.
  uygulamali olarak yasayan insanlara mutluluk getirecek hadise. Oyleki kime nasil davranacagini bilirsin, dost kazigi yemezsin boylece, baskalarinin sana karsi yaptiklari kisilerine gore degisir, umurunda olmayacaklar coktur bu durumda..Boyle bisey iste..
  ... qantar
 6. 6.
  kaşıdaki insanın özelliklerine göre tavır geliştirmek anlamını taşır. uygulama şekline ve amacına göre iyi veya kötü sonuçlar doğurabilen bir olgudur. *
  ... akif57
 7. 7.
  (bkz: self servis)
  ... dalton ana
 8. 8.
  günümüz dünyasında her insanın* hayat felsefesi olarak mutlaka kurallarını ve içeriğini öğrenmesi gerektiğini düşündüğüm özlü cümle. bilinmiyorsa öğrenilmedilir, mutlaka uygulanmalıdır. zira bu işi kıvıramayanlar, oyun dışı kalır ve hayattan elenmeye hep mahkumdur.

  (bkz: biliyoruz da konuşuyoruz)
  ... the water
 9. 9.
  bazen karşındakinin seviyesine inmek bazen de karşındakinin seviyesine çıkmak olarak tanımlanabilecek eylem. nabza göre şerbet vermek ise bunun daha pasif edilgen ve menfaatci şeklidir.
  1 ... halka arz
 10. 10.
  insanların karakterine göre davranmaktır. kim neyi hakediyosa o söylenir, öyle davranılır, herkese hak ettiği değeri vereceksin, öküze kravat takmanın anlamı yok.
  ... sonnesilyazar