1. 1.
  mahalle maçlarında sıkça kullanılan bir terimdir. bir pozisyon esnasında atak yapan takımın oyuncusuna tehlikeli bir yerde faul yapılmıştır. muhtemelen faul yapılan oyuncu ya takımın en iyisi yada kaptanıdır. fakat atak yapan takımda bulunan sıradan bir oyuncu top önüne geldiği an topa vurur ve dışarı atar. atak yapan takımın kaptanı hemen topu ister ama rakip takım oyuncuları olayı galeyana getirerek "adamın devam etti" derler. muhtemelen bu muhabbetten sonra ya kavga çıkar yada atak yapan takımın haksız olduğu ispatlanır ve kaleci vuruşuyla oyun başlar.
  12 ... salca
 2. 2.
  (bkz: adam mi lan o)
  3 ... deep
 3. 3.
  (bkz: adamın gol diyor)
  3 -1 ... phoibos apollon
 4. 4.
  futboldaki avantaj kuralını bilen biri olayı açıklamaya çalışcaktır ancak nafile...
  2 ... white rabbit
 5. 5.
  Mahalle maçlarında sıkça kullanılan sözdür. Bu esnada tüm takım oyuncuları adam diye tabir edilen kişiye döner bakar. Eğer 'adam', onaylar şekilde kafasını sallarsa 'LAn Şerefsiz. Seni kim oyuna aldı? Bu oynamıyodu ki zaten' denir.
  1 ... ch32
 6. 6.
  en sonunda bütüm köprüler atılır ve mahalle kavgası çıkar kim kime dum duma artık.yerden taşlar alınır kafalar patlatılır,mahallenin bakkalı ayırmaya gelir,kahveden dayılar koşarlar aman sabahlar olmasın beya.
  ... tk7100
 7. 7.
  Bunu söyleyen çocuklar, frikikte baraj kurarken "do-kuz-met-re-on-beş-san-tim" yani 8 adımda dokuz metre 15 santimetreyi denkleştiren çocuklar ile aynı çocuklardır.
  2 ... cptmacmillan
 8. 8.
  adamın devam etti
  ... jimmy tudeski
 9. 9.
  biraz önce aklıma gelince gülmeme sebep olmuş klişe sözdür.
  1 ... mayneymiz tolunay