bugün

bakınca anlaması çok zor olmayan durumdur. bu dünyada önce zengin ve fakir ayrımı kesinlikle vardır ve bana kimse aksini iddia edemez. açıklamasını hemen yapmam gerekirse; fakir bir insana kimse saygılı davranmaz, cebinde üç beş kuruşun olduğunda kimse seni adam yerine koymaz ama cebinde paran olsun millet nasıl saygı gösterilerine giriyor. yani cebinde var olan parayla insanların sana davranış biçimleri değişiyor.

bir fakir çocuk zengin çocuğundan daha adamakıllı oynar, çocukluğunu en iyi yaşayan çocukdur fakir çocuk. ama maddi imkanlar girince araya fakir çocuk eziklenir. gelişemez büyüme çağında yediği içtiği şeylerden dolayı. hep kısa ve zayıf olurlar. aileleri genelde dar beyinli olan tiplerdir, çocukla nasıl konuşacaklarını bilmezler. zengin çocuklarının aileleri gibi şımartmazlar yani...

eğer bu dünyada şu an adalet olsaydı; bir ülkede açlıktan insanlar ölürken; diğer bir ülkede obezite ile savaşılmazdı.
savaşlar çıkıp durduk yere masum insanları kimse öldüremezdi tabi eğer adaletli olsaydı dünya.
adalet yok bu dünyada, öldükten sonrasını bekliyorum herşey adaletlenir diye bende çaresiz çaresiz...
(bkz: adikos kosmos)
Kimsenin hak ettiği gibi yaşayamadığı dünya.
sanıldığının aksine öyle bir dünya var.
hadi olmadı diyelim, Allah'ın adalet'i var. yetmez mi?
(bkz: the venus project)
belki de adalet budur.
Siz sevdiğinizi düşünüp hayaller kurarken onun kız layklamasıdır teşekkürler böyle aşkın ızdırabını sikiyim.
adaletsiz olan dünya değil allah'tır.
(bkz: allah ın adil olmadığı gerçeği)
Hayatın bir yaratıcının eseri olduğuna inanan insan daha çok şeye anlam veremez. Hayat piyangodur.
selda bağcan

http://www.youtube.com/watch?v=wOWzeKVKpXE
Adalete ihtiyaç duyuyoruz Çünkü adaletsiz bir dünyada yaşıyoruz daha en başından fiziksel olarak bile farklıyız bu farklılıklar bizi üst ve alt diye ayrılıyor. sonra biz bu farklılıkları kendimizi yücelterek bir başkasını ezmek için kullanıyoruz hal böyle olunca adaletsizliği bir tür kabul haline getirip kalıcı mağduriyet yaratıyoruz. tüm bunlara baktığında ben Asla birarada mutlu yaşayamayacağımizi görüyorum. Nitekim bu farklılıkları gidermek üzerine yola çıkmış fikirler bir başarı sağlayamadıgi gibi ötekileştirmekten kendini alıkoyamamamıştır. Belki de Adil olmayı veya eşit olmayı istemek bile bizim doğamıza aykırı bir durumdur. Belki de adaletsiz davranarak özümüze uygun Hareket ediyoruzdur. Orasını ben bilemem.
güncel Önemli Başlıklar