1. 1.
  recep tayyip erdoğan'IN GENEL BAŞKANI OLDUĞU, 2002 SEÇiMLERiNDE TEK BAŞINA iKTiDAR olan türkiye cumhuriyeti'nin partisi.

  tam 6 yıl sonra gelen edit: (edit2) .
  78 -62 ... redwinemania
 2. 2.
  Şu anda tek başına iktidar olma başarısı göstermiş partidir.Parti içinde birçok dyp,chp,anap,fp ve mhp'li eski milletveki bulunmaktadır.Elde ettiği başarının getirdiği çok sesli düşünceye bağlayabiliriz.
  21 -32 ... italiano
 3. 3.
  35 yıl sonra enflasyonun tek haneli rakamlara indirmesi ve son 39 yılın büyüme rekorunu kırmasını sağlayarak takdir edilicek bir ekonomik gelişme trendini yakalatan partidir.

  (bkz: yiğidi öldür hakkını yeme)
  56 -78 ... italiano
 4. 4.
  kısa adı akp'dir. akıtanparti...

  edit: bu mesaj yazıldığı dönemde maliye bakanı kemal unakıtan'dır ve kendisinin oğlu bir gecede yurtdışından türkiye'ye tonlarca mısır akıtmıştır. Bu mesaj da ona istinaden yazılmıştır. burdan da şunu görüyoruz ki akp'de kurulduğundan beri birşey değişmemiş, birinin oğlu mısır akıtırken diğeri gemicikler filosu kurmuş, diğerinin evinden tomar tomar para çıkmış vs. vs...
  31 -22 ... denizci cakabey
 5. 5.
  kurulan partiye "ak" demenin verdiği kasma neticesinde bu iki harfe bir karşılık aranmış ve karşılığında "adalet" ve "kalkınma" kelimeleri bulunmuştur. fakat sonradan anlaşılmıştırki "ak parti"'nin ak'ı partinin değil, unakıtan pastörize yumurtalarının ak'ıdır!!!
  30 -9 ... yastivirseba
 6. 6.
  şu an türkiye ekonomisinde şukadar dolar sermaye girişi war, bunun yüzde onunu biz getirdik gerisinin nerden geldiğini çözemedik araştırıyoruz...şeklinde bir açıklamayla türkiyenin ekonomisini ne kadar kontrol edebildiklerini açıklayan son tahlilde "Amerikayı Kalkındırma Partisi" özelliklerini kaybettikleri için bi dahaki seçimleri muhtemelen kaybedicek olan parti...
  10 -7 ... cavit
 7. 7.
  herşeyi benimsedikleri görüş doğrultusunda değiştirmeye çalışan her işte önce allah izin verirse diyerek cümle kuran halkın duygularını inançlarını istismar eden ne yapıp edip herkesi susturmayı başaran türkiye yi örümcek ağı gibi kuşatan gerici ilkel parti bir başbakanın çiftçiye kes lan artistlik yapma demesine nasıl bu kadar tepkisiz halk anlamıyorum
  13 -6 ... yandesk
 8. 8.
  Yargi'daki sorunlarin artmasina bakarak "adalet"in ne duruma geldigini,
  Vatandasinin alim gucunu, "kac kamyon ekmek alabiliriz" seklinde aciklayan kaptanina * bakarak "kalkinma"nin oyle secim propagandasi meydanlarinda bagirirkenki kadar kolay olmadigini,

  "cok sevdigi" vatandaslarina gostermis, oy portfoyu gun gectikce azalan ve azalmaya mahkum, AB ugruna butun degerlerden vazgecme sinirina kadar gelmis, herkesin "bitse de gitsek" moduna gecmesini saglayan, siyasi firka.
  4 -2 ... tata
 9. 8.
  Amerikan kartallarının metresidir. Hamas gibi dünyaca varlığı bilinen bir terör örgütünü ülkemizde birinci sınıf diplomatlarla görüştürmüş,ülkemiz açısından radikal islam'a yönelmiş bir bakış açısı oluşmasına neden olmuş,avrupa birliği'nin göündeki imajımızı baştan sona kirletmiş,bush'un bile gözden çıkardığı ,ki bush kendi kakasını yiyen bebek gibidir,her gün bir başka pot kıran bakanlara sahip türkiye'nin 4 senesini çöpe atmaktan çekinmemiş,laiklik tanımını sorabilecek kadar atatürk ilke ve devrimlerinden uzak,varoşların aklını çelerek iktidara gelmiş parti.

  (bkz: rte) (bkz: abdullah gül) (bkz: atilla koç) (bkz: mehmet ali şener)
  5 -6 ... ucuncayir666
 10. 9.
  Milli görüş hareketi'nin gövdesidir. Milli görüş hareketinden ayrıldıkları zaman, saadet partisinde kalanlar, milli görüşün başıdır. AKP ise gövdesidir.
  Ancak, seçim öncesi birçok "kendini bilmez", Akp birinci geleceği için bu partiye katılmıştır. tabiki bu kalitesiz alt kadroların sorumluluğu yönetimindir. Ancak, her sorunda da AKP suçlanmamalıdır.

  Abdüllatif şener: Kendisi gayet başarılı bir ekonomisttir. gerek eğitim hayatı, gerekse siyasi hayatı, "ekonomik" açıdan başarılarla doludur.

  Abdullah gül: Zannedildiğinin aksine, sinirli bir mizaca sahiptir. Bürokratik işlemlerde "taviz vermeyen, gerçekçi" imajı vardır.

  ali babacan: ekonomi alanında çok başarı olsada, siyasi karnesi sıfırdır. Siyasetten anlamadığı açıkca bellidir. ekonomiden başka hiçbir şeye karışmamalıdır.

  Atilla koç: Devlet içinde yapmadığı görev neredeyse yoktur. Ancak yaşlandığı için, bazı aksaklıklar yaşamaktadır. Onun altına imza attığı kararları, bırakın kabul etmeyi bir çok kültür bakanı masasına bile sokmamıştır.örnek olarak, bugüne kadar hiçbir bakan kendi sorumluluğu altındaki birimlerde meydana gelen yolsuzlukları ortaya çıkarmamıştır.

  kemal unakıtan: eğer bir siyasetçde "gerçekçilik" arıyorsanız, kendisi en başarılı siyasetçidir. Ağzına geleni söler, çok da iyi yapar. Gıda ve tekstilde KDV'yi 10 puan düşürmek her babayiğidin harcı değildir.

  recep tayyip erdoğan: Kendisi şu an türkiye'de ikamet eden en başarılı siyasetçidir. ekonomiden ekonomist kadar anlamaz, kültürden bir siyasetçi gibi anlamaz, eğitimden belki bir öğretim görevlisi gibi anlamaz ancak lideri lider yapan kurmaylarıdır ve kendisi de çok başarılı bir başbakandır.

  Bir haber sırasında, Rauf denktaş basın toplantısı düzenleyeceğini söylemişti. Bizde apar topar kalkıp mikrofonun önünde beklemeye başladık. rauf denktaş söze başlayarak, akp ve kıbrıs politakaları hakkında eleştirici açıklamalar yapmaya başladı. fakat haberi yoktu ki; KKTC'yi bile tanımayan ülkelerin başbakanlarıyla, devlet başbakanı sıfatıyla görüşmesini sağlayan AKP idi.(kıbrıs sorununa bu kadar başarıyla yaklaşan hiçbir hükümet yoktur)

  ancak, genel kültürden uzan belediye başkanlarını başımıza savanda AKP'dir. nadir de olsa, "kırıcı ve üzücü" davranan akp'dir.

  YIL 2012: umarım akp'nin iktidar olmadığı yılları görürüz.
  5 -8 ... maksat muhabbet