bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  takınılması gereken hareket ve davranışların, konuşmanın, mimiklerin bütünü.

  mesela, bir bayan asla bir erkeğin yanında, erkeğin içtiği purodan daha uzun bir puro içmemelidir.

  yemek yerken dıştan içe doğru çatal ve bıçak kullanılır.
  uzar gider bu.....
  7 -1 ... maksat muhabbet
 2. 2.
  arapça bir sözcüktür.toplum içinde ya da tek tek yaşarken uyulması gereken görgü kurallarının şeklen uygulanışı.genelde şeklen uygulanır ama bu kuralları duyarak,benimseyerek,yaşayarak uygulayanlar da vardır.
  ... lilith
 3. 3.
  genel geçer kaideler silsilesi.
  -1 ... dabaddah
 4. 4.
  sosyal ilişki yol yordamı..
  ... havada panik
 5. 5.
  (bkz: adabımuaşeret)
  (bkz: tdk)
  3 ... shawnshank
 6. 6.
  bugün itibariyle gösterime girmiş emre akay filmi.

  --spoiler--

  matematik öğretmeni olan babası nurettin bey'le birlikte okul değiştirme rutinlerinin sıklaşması aykut'u bunaltmaya başlamıştır. ne var ki bu sefer yapacakları okul ve şehir değişikliği, aykut'un hayatında bambaşka bir kapı aralayacaktır.

  zeynep, kızlardan oluşan 'adab-ı muaşeret' adlı çetenin lideridir. adap kızlarına karşı direnen grup ise, okulun asi öğrencilerinden eko'nun liderliğindeki 'mokokolar' çetesidir. bu iki çete arasındaki ezeli rekabet, sene boyunca birbirinden eğlenceli atışmalara sebep olacaktır.

  öğrencilerin kafalarına göre hareket ettikleri çivisi çıkmış bu okulu hizaya sokmak üzere yeni görevine başlayan nurettin bey'i zor günler beklemektedir. fakat en büyük desteği okulun kıdemlilerinden edebiyat öğretmeni fatma hanım nam-ı diğer miss piggy'den görecektir.
  --spoiler--
  1 ... nunu
 7. 7.
  emre akay'ın yönettiği salih kalyon, yıldız asyalı, tarık ündüz ve hasibe eren'in oynadığı 15 myıs 2009'da gösterime girecek bir okul-gençlik filmi. fragmanında acun ılıcalı'yı da görebilirsiniz.
  filmin tamamı istanbul erkek lisesi'nde çekilmiş. güzel boğaz manzarasını da kullanmışlar sanırım çoğu yerde.
  2 -1 ... purenelia
 8. 8.
  eski dil, günümüzün türkçesinde görgü kuralları olarak kullanılan deyim. toplum ilişkilerinde ki kuralların tümü. insanlara saygılı olmak, yüksek sesle konuşmamak, çirkin kelimeler kullanmamak insanlara hoş görülü davranmak gibi her topluluğun kendine has geçmişten gelen kurallarıdır.
  4 ... hildeshaym
 9. 9.
  ---------------gereksiz ötesi film----------------

  tek gülderen sahnesi, maç gibi birşey sonrası ingilizce'den çeviri gibi bir sahne vardı, o çeviriler ve çeviren herifin yüz ifadesi beni dehşet yardı salonda. başka da güzel sahnesi yoktu filmin.

  ---------------gereksiz ötesi film----------------
  3 ... cherry no kokimiyoi
 10. 10.
  senaryosu eser yazıcı tarafından yazılmıştır.

  (bkz: eser yazıcı)
  2 ... kerameti kendinden menkul