1. 13.
    Sizde kurallara uyun, ceza ödemeyin!
    Diimi ama diimi...
    ... kingkong2005
  2. 12.
    ceza yemek insanı kızdırsa da kural belli, limit belli.

maalesef bizim idarenin teamülü kuralları üst perdeden koyup denetim vanalarını açıp kapamak olduğu için, devlet hız limitini aşmaya müsaade etmediği içn kızıyoruz. ben sen değil hepimiz.

ama adam yolunu yapıyor 110 yazıyor, 80 yazıyor. uyuyor muyuz? uymuyoruz. aslında uymamız gerekiyor.

geçenlerde istanbuldan boluya otobanda 160 altına inmeden sürüp, bolu içinde 80 limitli yerde 91 ile ceza yiyip bu durumun adaletsizlik olduğundan dem vuruyordum, bir kişi aklıma nasreddin hocanın hamam fıkrasını getirdi, dedi ki yediğin ceza otobandaki kural ihlalinin hakkı.

mantıklı da geldi. hepimiz defalarca limitleri aşıyoruz, denetim yoğunlaşınca da bu alışkanlığımızın ceremesini çekiyoruz.

bizim kendimizi düzeltmemiz şart. idarenin oluşturduğu teamül bir realite, ancak doğru değil.
    -1 ... raduyev
  3. 11.
    Amasyada’da var. Şehrin giriş çıkışlarında sabit tezgahları mevcut. Trafik lambalarında da eds flaşları çatır çatır patlıyor. insan, trafik güvenliği için değil de para için yapılan bi sistem olduğu ortadadır.
    ... gethere
  4. 10.
    (bkz: bütçe açığı)
    1 ... karton toplayan cocuk
  5. 9.
    Devlet nasil Para kazanacak bașka zenginler vergi mi veriyor?
    ... alexdeberk
  6. 8.
    işte buna "devletin kendi halkına zulüm etmesi" denir...hani masallarda falan vardır ya "kral ülkesinin halkını vergiler ve cezalarla inim inim inletiyordu" diye...bu da aynı şey işte.
    4 -2 ... paganviodio
  7. 7.
    Tespitin babasıdır.
    Kaç gündür açacağım şu başlığı, üşeniyorum ya da unutuyorum.
    1 ayda tam 4 radar cezası yedim amk.
    Hadi birine 144, birine de 129 ile girmişim, eyvallah.

Ama 82 ile 71 ile radar cezası yemek nedir amk? Neredeyse sokaklara bile radar koyacaklar. Bıktım artık.

Edit: Antalya meydan kavşağı-havalimanı arası 6 radar var. Yaklaşık 10 km içinde 6 radar lan. Şehir içi bir de bu.
    Yeter kardeşim yeter.
    7 -5 ... alkolik oldum
  8. 6.
    Merak etmeyin Samsunda da var. Özellikle Samsun- istanbul istikametinde gidiyorsanız daha Samsun dan çıktığınız an radarlara yakalanıyorsunuz.
    3 -1 ... hepbirsonbahar
  9. 5.
    Bugün kanyon avm nin önünde neredeyse yarım saat taksi bekledim trafik polisi kontrolü yüzünden biri bile durmadı. Ha denetim pek ala iyi bir şey ama abartısı zarar.
    1 -1 ... flat head
  10. 4.
    o kadar radar ve çevirme karadeniz'de özellikle samsun'da da var kardeş merak etme.

burdakiler de domalmakten memnunlar, ses eden yok.
    3 ... abhartach lynch