1. 1.
  milli eğitim bakamayanı nabi avcı denen "şey" tarafından ilkokul öğrencilerine dağıtılan kitapta geçen dize...

  durum facia.

  --spoiler--
  “Bir torba hazırladı ablalarım dağdakiler için. Ekmek biraz zeytin, bir avuç mermi. Koşarak makilerin arasında atlayarak kayadan kayaya omzumda içinde ekmek ve mermi olan torba. ikisi de gerekli düşmanı öldürmek için. Biz çocuklar koşup duruyoruz dağlarda boynumuzda mermi torbalarıyla. Böylece savaşıyoruz biz çocuklar da.
  --spoiler--

  --spoiler--
  “Adı Gülbeddin Hikmetyar, liderimiz bizim. Allah adıyla konuşur, Allah için savaşır en önde. Ona zor değil kafasını kırmak zalimlerin, daha çocukken başladı bu işe. Az yer, az uyur, örgütleyicidir, azimli gerçekçidir. Seviyoruz tüm ülke gibi biz küçük mücahitler de onu.”
  --spoiler--

  --spoiler--
  “Uzak ülkelerden müslüman çocuklar rica ederim savaşmaya gelin. Ablam gelinliğini çıkardı çeyizinden sargı yaptı mücahitlerin yaralarına. Siz de oradan rica ederim savaşmaya gelin. Harçlıklarınızı hiç olmazsa mermi alalım için yollayın bize. Babam nişan yüzüğünü bile götürdü mermiler getirdi. Rica ederim, siz de oradan bir şey yapıp savaşmaya gelin.”
  --spoiler--

  el kadar bebelere yapılan taliban propagandasını da geçtim (bence bunu yapan şuursuzu asmak lazım ama neyse diyelim...) şu alıntılanan şeyler güya şiir. düzyazı gibi alıntılandı ama sözde şiir yazmaya çalışmış şu embesil dizelerin yazarı.

  ulan çocukların sanat zevkini daha el kadarken sakatlamayaydınız bari. çocuklar şiir'i böyle bir şey zannedip nefret edecekler.

  örgütlü cehaletin kitlesel tepkisini demokrasi sanan gerizekalı lafım sana...

  gördün mü şimdi çobanınkini?

  bakan diye seçilen adamlara bak bak da ağla şimdi...

  http://www.odatv.com/n.ph...1200#.UjhNaJ85Nj0.twitter
  2 -1 ... jorge lois borges