bugün

aşırı damar bir müslüm gürses parçasıdır. rakı masasındaki vazgeçilmezlerim arasında yer alır. dinlerken jiletten uzak durmanız tavisye edilir.
müziği güzel olmasına rağmen sözleri çok da anlamlı olmayan, sadece kafiye amacı güderek yazılmış şarkıdır. müslüm babanın eski şarkılarının eline su bile dökemez.

ilk ve son aşkımdın, gençlik çağımda
Sevgi çiçeğimdin gönül bağımda
Öyle yer etmiştin, kalp otağımda

çağımda, bağımda, otağımda......
sevgiliden posta yenilmesi durumunda dinlenecek damar şarkıların başında gelen müslüm gürses şarkısıdır..
biz müslümcülere "Allah'ına kurban baba" diye bağırtan şarkıdır.
jiletlenmek için birebir olan bir müslüm baba parçasıdır. zevksizdir.
strangers in the night amerika için neyse Müslüm Gürses'in bu şarkısı da Türkiye'nin bir kısmı için odur.
peksimet coverı tadından yenmeyen şarkı.
dertsiz tasasız bir vaziyetteyken dinlenildiğinde bile insanı içmeye meylettiren güzel bir müslüm gürses şarkısı.
Özlerim ben seni seninle bile
Vuslat mı hasret mi, adını sen koy

daha ne desin adam yav*
alınan köpeğe isim bulunamaması halinde, sevdiceğin aranıp, telefonda köpek alındığı müjdesinin verilmesinin akabinde, sevgili kişiye yönlendirilecek sözdür.
koydum; 'abdülvahabigazi'
durum o kadar vahimdir ki, kişinin söyleyecek sözü bitmiştir.
yaptığından ettiğinden bi haber olan yurdum insalarının

gelen ilk soruya verdikleri kestirme cevap.

- ahmet kaç gündür dikkat ediyorum yüzüğünü takmıyorsun.
bu haline ne ad koyalım ?

+ adını sen koy hayatım.

- hayatın kadar başına taş düşsün ahmet!!!

+ dur dur takıyorum ...
Bana eskilerden bir muhabbeti hatırlatır. Müslüm babanın eseri yeni yeni piyasada. Bir kalfa vardı başımda. Bana "adını sen koy" derdi ve eklerdi "a.... ben koyarım" diye.

(bkz: adini sen koy)*
Sohpet sırasında kelime dağarcığı yetmeyen arkadaşın kullandığı basit, yardımcı cümle.
konuşan arkadaşın bunu söylemesi üzerine dikkatler dağılır laf olsun diye biri/birkaçı atıp tutar.
filmin çekimleri son zamanlarda film ve dizi platosu haline gelen eskişehir'de yapılmıştır.
ıssız adamlardan sonra adını sne koyların türeyeceğine işaret duygusal film.
ya bırakın bu duygusal film ayaklarını arkadaşım. millet sevgilisini götürüyo diye yapılmaz ki ardı ardına bu kadar duygusal aşk filmleri. sokaktan toplamıyoruz biz parayı.

sonbahar aşklarını çoşturacak platonikleri gaza getirecek bir filme benziyor.
bakalım...
tuna kiremitçinin hem senaristliğini hem yönetmenliğini yaptığı film. melis birkan 'a cemal toktaş eşlik edecektir başrollerde.
dinlenilmesi farz olan müslüm gürses parçasıdır kendileri..
ismi veya tarifi aklına gelmeyen herhangi bir şeyin karşısındaki kişiye tanımlatma çabası içinde olan insanın söylediği söz.
-adını sen koy?
+yarağğh.
-başka bişey koy?
+.mcık olsun.
-koyma tamam koyma.
çekimlerinin bir kısmı eskişehirde yapılan film. bu eskişehire de noluyosa diziler filmler herşey oraya akmaya başladı. (bkz: es es)
bizim mezun olmamızı mı beklemişler napmışlar.

edit1: yok lan tamamı çekilmiş galiba.

edit2:adalardaki köprü üzerindeki çekiminde bende rol alacaktaım kameranın önünden geçen figüran tiplemesiyle ama işte olmadı be sözlük. yanımdaki çocuğu seçti yönetmen efendi.
ilk ve son askimdin, genclik cagimda
sevgi cicegimdin, gonul bagimda
oyle yer etmistin, kalp otagimda
sila mi gurbet mi , adini sen koy
adini sen koy.
senaryosunda şu replik geçen filmdir:

aşk ne biliyor musun? aşk, tek bir kadın için dünyadaki bütün kadınlardan vazgeçebilmek.

(bkz: sen de onu sevsen sevişseniz)
son dönem de vizyona girecek olan türk filmidir.