bugün

bir sezen aksu şarkısında bilindiği iddia edilen değer. aslında bilinmesi çok da tavsiye edilmeyen değer. *
Çiğköfte.
Acı insana acizliğini gösterir.
Değer katmaz değer eksiltir.
Eğer bir acı insanı öldürmüyorsa daha güçlü kılar diye bir söz var.
zamanında acı çekmekten zevk alan biri olarak söyleyebilirim ki sanat.

acı çektikçe şiir yazar şarkı yapardım.

fakat acı çektikçe daha da hissizleştim ve artık odun denen erkek familyasından biri oldum.

acının insana kattığı değer, insansızlaşmaktır.
Öldürmeyen acı güçlendirir prensibiyle hareket ediyorsan direnç sağlarsın daha dik durursun çınar ağacı gibi köklerin sık olur ve yıkılmazsın güçlü olursun kısacası.
güç.
no pain no gain.
kesinlikle kendini tamamlamaktır. insanların zor şartlarda var olan gücünü ortaya çıkardığını kendimden biliyorum. kıçımı gere gere yattığım bir yaz akşamında güzel bir rüyaya dalmıştım. neyse konu bu değil.
sabah uyandığımda godomanların yanına gittim ve her şeyimi kaybettiğimi duydum. bu laftan sonra tek aklımda kalan bir kadının topuklu ayakkabısını çıkarması( boyumu kendi boyu üzerinden ölçmek için çıkardı, form doldurdum da) bide eğilirken yandan gördüğüm siyah sütyendi.

çok trajikti, sonra yılmadım ve bir sik olamadım.
güçlü yapar. tecrübe kazandırır.
Bol bol susmak. Başka da bi şey değil.
acı insanları olgunlaştırır. o kadar.
Basurdur o basur.
Bir acı insanı öldürüyorsa daha güçlü kılar.
Acı çekmek özgürlük değildir.evet hiçbir alakası yok.uykum var benim.

Kattığı değer psikolojik manyaklıktır.
Acı insana ne değer katar bilemem ama acun insana çok şey katıyor olmalı ki başlığı acunun insana kattığı değer diye okudum.
Tanım: acı çekmenin insana eklediği pozitif bir takım şeyler
Hani bize zarar verip sonra karşımıza çıkıp, hiç bir şey olmamış gibi Hepsinin ne kadar cici görülme çabasını gözlemledim.
Fakat , öyle birşey oluyor ki bir an da onun tüm pisliklerini herkesin içinde anlatınca diğer cici kişiler birbirine karşı karşıya geliyor. Bize yakın olma adına diğerini ifşa edecek kadar aşağılık hâllerini gösteriyorlar.
Bizde bunu keyifle izliyoruz.

$- hiç kusura bakmayın bana çektirdikleri onca acıdan sonra bu benim hakkım diye düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar