bugün

2017-2018 eğitim öğretim yılında dahil olduğum programdır. Türkiye’deki en iyi klinik psikoloji yüksek lisans programlarından biridir. Eğitimin birinci yılında titiz bir şekilde programa seçilen az sayıdaki öğrencinin, yetkin birer klinik psikolog olabilmesi için yoğun ve zor bir ders dönemini atlatması gerekmektedir. ikinci yıl Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapan öğrenciler, seçimleri doğrultusunda psikodinamik veya bilişsel davranışçı ekolde bireysel süpervizyon ve grup süpervizyonu alırlar. Ayrıca program tezli olduğundan ikinci yıl boyunca öğrencilerin bir tez yazması beklenmektedir.

Program, akademik bilgi ve mesleki uygulamalar açısından iyi klinik psikologlar yetiştirmek için özenle oluşturulmuştur. Başarılı olmak için ciddi bir çalışma ve emek gerektirmektedir.
Not: Bu entry ilk sıradaydı ancak sildirilince tekrar yazdığımdan 2.sıraya düştü. Kasten bir öğrencinin fazla para almak amaçlı nasıl bırakıldığını kanıtlarıyla birlikte yazmıştım. Bir üstteki entry hiçbir nesnel ölçüt içermeyen tamamen yanıltma amaçlı ve üniversiteyi övme amaçlı yazılmıştır. aşağıda belirttiğim olumsuz durumların kanıtları mevcuttur. isteyene gösterilir.

Ücreti 66.000 tl olan ve berbat bir eğimini olan klinik psikoloji yüksek lisans programıdır.

Sizden 66.000 tl isteyen bu yüksek lisans programı derslere girecek hocaları ders saati ücreti karşılığında başka üniversitelerde kadrolu çalışan hocalardan seçmektedir. Acıbadem klinik psikoloji yüksek lisans programının kadrosunda sadece 1 tane klinik psikolog akademisyen bulunmaktadır. (o da yok gibi de neyse...) Ders saati ücreti karşılığında çalışan hocalar başka okullarda da aynı şekilde çalıştığından dersinize geldiğinde yorgun ve ders işlemeye isteksiz olacaktır.

Dersi geçemeyecek kadar düşük not alan öğrencilere tekrar tekrar sınav yapılarak diploma verilen bir yüksek lisansımsı. Kafasında iki satır bilgiyi tutamayanlar ruh sağlığı hizmeti verecekler...Vizeden 20-30 alana finalde kurtarabilmesi için 1-2 hafta sonra tekrar sınav yapılıyordu.

Ayrıca geçme notu dersten kalacak öğrenciler için aşağı çekiliyordu.

Çöpe atacak paranız varsa bu klinik psikoloji yüksek lisans programını tercih edebilirsiniz. Dersler gündüz ve her gün olduğundan çalışamayacağınız için zararınız sadece okula verdiğiniz para ile kalmayacak.

Bu program açıkça söylenmese de 3 yıl süren bir yüksek lisans programı. ilk yıl ders, 2.yıl staj, 3.yıl tez şeklinde. Bunu size mülakatta söylemeyecekler ama bilin. 3.yıl için ayrıca ekstra ücret ödeyeceksiniz.