bugün

1 hafta önce recep tayyip erdoğan "devlet ve millet olarak acı reçeteden kaçınmayacağız" derken, 1 hafta sonra "şahlanış dönemine giriyoruz" açıklaması geldi.

1 haftada ne değişti, nasıl bir şahlanış yaşadık 1 haftada, insan gerçekten çok şaşırıyor.
ülkemizin düştüğü hale üzülüyorum.

https://www.instagram.com...m_source=ig_web_copy_link
Kavram olarak post truth, bilinenin aksine gerçek ötesini değil, gerçeğin yeniden tanımlanması ve kurulmasını ifade eder.
Bu kavram, başka bir post olan postmodernizmle göbekten bağlıdır. Bir tür modernizm karşıtlığı olarak postmodernizm, modernizmin temel kolonlarından olan akılcılık, mantiksallik ve nedenselliği tamamen redderek, nesnel olan değil benim algıladığım ve algilattigim gerçektir der...Yani tartışmasız hakikati gömer ve yerine post truthu da kullanarak algıların ve yorumların subjektif ve yapay gerçekliğini dayatır. Evet dayatır.
Siyaha beyaz der ve hayır bu siyah diyenleri bölücülükle suçlar.
Bu pek tabii ki bilinçli olarak yapılan bir eylemdir. Ve algıları, düşünme yetileri düşük kitlelerde inanamayacağınız sonuçlar doğurur. Çünkü kitle, nesnel yani gerçek gerceklikte zaten vasattir ve bu vasatligi örtmek için bu nesnel gerçekliği reddedip kendi yorumunu gerçeğin yerine koyan algılar ve kurmacalara dört elle sarılır...Bu noktada artık akıl mantık yani modernite tamamen reddedilmiş ve hatta bunlarla amansız bir savaşa girilmiştir. Bunun yerine yani akıl ve mantık yerine duyguların okşadığı sentetik ve tamamen kurmaca bir algılar dünyası gelmiştir. Yaşadığımız şey budur...
şaşırılmaması gereken rte beyanlarından sadece biri. zira biz onun önderliğinde 18 senedir her sene dönem dönem şahlanıyoruz. ama iktidar ile ilgili bir iktidar-sızlık- sorunundan ötürü o şahlanış sadece bazılarında görülüyor. biz millet olarak şah diyoruz ama -lanamıyoruz-. hep iktidarsızlıktan. ondan oluyo.
akıllara başka bir açıklamayı getiren versus.

görsel
(bkz: tam entry girecekken kime anlatıyorum demek)
hasan mutlucan'dan gelsin ; yine de şahlanıyor !..

https://www.youtube.com/watch?v=6gcD_2lrC6o
Hani ekonomi pik yapıyordu.aci reçete neden çıktı.
şahlanışın faturası halka kesilecekse ki öyle,üstü kalsın.
Acı reçete: halk
Şahlanış: müteahhit çetesi.
18 sene geçmesi gerekmiş şahlanış için.
Acı reçete şahlanışı mahlanışı silkip atacak. Göreceğiz.