bugün

dün akşam oses türkiye de gerçekleşmiştir. Daha 22 yaşında hayatın ne olduğunu bilmeyen ve muhtemelen kamera önünde şımarmak isteyen kızı tüm türkiye ye rezil edip kızcağızın psikolojisini bozmuştur. Madem kız arızalı çıktı nasıl olsa banttan yayın. Yayınlama. Yazık çok yazık.

ben sana tv yıldızı değil adam olamazsın dedim.
acun son derece haklıdır. zira kızı harcamadan önce kızı kendince uyarmış, ona daha dikkatli konuşmasını tavsiye etmiş ancak 22 yaşında kocaman kız bunu dikkate almamıştır.
izlemedim ancak gazeteden okuduğum kadarıyla 22 yaşındaki zavallı diye gösterilen kız hiç de 22 yaşında hayata sıfır noktasından başlayan biri gibi davranmamış, artistlik yapmış, senli benli konuşmuş haklı olarak siktiredilmiş. eminim ki acun çok sinirlenip bağırıp çağırarak kovmamıştır ama bence normali o kızın yaka paça sahneden atılması ve ibreti alem için rezil olsun diye yayınlanmasıydı ama acun bu kadarını yapmadığı için suçludur.
http://webtv.hurriyet.com...u-kizdiran-yarismaci.aspx
daha önce de bir sürü ses ve yetenek yarışması izledik, 12 yaşında olup da öyle bir ortamda nasıl davranması gerektiğini bilen, gayet saygılı çocuklar ve ergenler de gördük. acun bunu kendi reytingi için yapsa bile hayırlı bir işe vesile olmuştur eminim. (bkz: haddini bilmek)
Acunun şov için yaptığı işleri hepimiz biliyoruz. Kıza ayıp oldu ne yaparsa yapsın
stüdyodaki seyirciler arenada gladyatör dövüşü izliyor havasındalar. auuu, oouu, vıyy. bu ne amk. rezillik lan bildiğin. kız medeni cesaret gösterip çıkmış oraya, sana para kazandırıyor. heyecandan ölçüyü kaçırmış olabilir. geri dönememiş olabilir. sana mı kaldı terbiyesi. sen kimsin ki 22 yaşındaki bir insana sen zaten değişmezsin sütün bozuk senin amk der gibi ahkam kesmeler. acun'un bir şeylere canı sıkılmış herhalde. ama ne oldum dememeli tabi, ne olacağım demeli. gerçi sen bu saatten sonra değişmessin ama neyse. *
(bkz: acunun sıçmığı)
jürinin de olaya karışmadığı durumdur. Hülya ablamız derinden bir müdahalede bulunmalıydı.
kızı harcamasında belki bir sorun yoktur ama bunu yayınlamasında sorun vardır. adam bildiğin film fragmanı gibi fragman yapmış ya. müzik mi ararsın, gerilim mi? ne ararsan var. sonra kıza ahlak dersi veriyor. a ibine demezler mi adama madem bu kadar ahlak sahibiydin bu kısmı kessen ne olurdu yayından, bu rezillikten de para kazanmasan ne olurdu yani.
sana anan baban terbiye öğretmemiş dediği kızın ailesi varmı önce onu sormalı efendim.
hadi ailesini küçük yaşta kaybetmiş bir kız olsaydı!
iki tokat birden yemiş olacaktı.
resmen yaptığı reyting uğruna hayat karartmaktır efendim.
''ben kızın birini rezil ettim'' diyerek, zaten bant yayını olan bir programda çıkartıp, kızı türkiye ye rezil etmeye değermiydi!
katılmamak içten değil olan durum.

(bkz: #17578292)

eğer öyle olmasa, iyi niyetli olsa, istese yayınlamazdı.
ak parti döneminde olmuştur.
Sasiranlarin acunu koruyanlarin programin banttan yayinlandigini hatirlamasini gerektiren durum.

Baska ne bekliyordunuz acundan.
senin jüri üyelerin haftalar önce genç bir kıza saygısızlığın kralını yapmışlardı noldu acun unutuldu mu o anlar? ha şekerim sana soruyorum. muratla hülya şımarığının yaptığı neydi? onları niye yerlere vurmadın. pörsümüş hülyayı harcıyamıyosunda daha en güzel çağındaki kıza mı gücün yetiyo? doğru ya gücün onlara yeter. adama sormazlar mı sen kimsin ki bana bunları söylüyosun anam mısın babam mısın sana mı kaldı benim terbiyem? sokarım senin yarışmana demezler mi?
haklı bir yaklaşımda bulunmuş acun. sonuç itibariyle ilk karşılaştığın birisine siz diye hitap etmek ahlak kurallarında vardır. yayını kesmemesinin sebebi bunu herkesin görmesidir bence. insanlara veya o kız gibi görgü kurallarından yoksun birisine verilebilecek en büyük cevabı vermiştir. ama son söyledi "fazla uzatmadan seni alkışlarla gönderelim" sözü biraz fazla olmuş olabilir. bence.

birde şöyle bir paradoks var aslında. acun her yarışmacıya sen diye hitap ediyor ama karşılığında siz kelimesini bekliyor. burada mevki olarak önde olduğunu göstermeye çalışıyor. ama bu konuda da ahlak yoksunu. sana nasıl davranmasını istiyorsan karşındakine öyle devran. tuvaletlerde yazan (bkz: nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak) sözüyle çağrışım yaptı. bence.
yapıyor adam. yetenek sizsinizde de bir çok yarışmacıyı harcamıştı. durduramıyoruz harcıyor.
normal bir durumdur zaten oraya çıkan kişinin her an reyting uğruna harcanabileceğini veya şebeğe dönüştürülebileceğini bilmesi ya da tahmin etmesi gerekirdi. normal hayatta bile yeni tanıştığın biri hemen senli benli olunca bir garipseriz orada egosu şişik insanların içinde o kadar da relax olmamalıydı ayrıca program acunun, beğenmeyen çıkmaz seyretmez, hatta bir hakarete uğrayan ya da uğradığını düşünen kişi için hak arama yolları açık tüm türkiye şahit.
Üslubunu mu beğenmedin? Yayınlamayacaksın o zaman. Fazlaca abartı var Acun'un tepkisinden. Ordaki juri üyeleri de ayrı bir yavşak. Kız konuşurken gülüp eğlen Acun iki laf etti diye hemen tavır koy saygısızlık yapıyosun de. Paranın köpekliği bu işte.
kız reyting için ayarlanmışsa, ki hiç zannetmiyorum. o zaman söylenecek bir şey yok.
ama kızın davranışı, o ses tonu vs yapılan her hakareti hakkettiğini göstermiştir.
hatta çıkıp tekme tokat dövülesi kızdır. belki de gidip ben dövmeliyim o kadar sinirlendim.
acun'u destekliyorum bu konuda. kızdaki rahata bak ya. sanki misafirliğe gelmiş. iki cümleyi bir araya getiremiyor. ayrıca kıza acıyan arkadaşlara da anlam veremiyorum. kızın üzerindeki elbiseler pazar malzemesi değil, belirtmek isterim.
izlemeyin acun denen kişide sizlere güvenip yarışmacı olarak oralarda yetenek(! kime neye göre) sergileyen kişileri aşağılayamasın. çözüm bu kadar basit.

bu programların tvlerde gösterilme sebebleri belli halk bunu istiyor.
olay yüzde doksan şu şekilde olmuştur. acun denen adamın yarışması, o ses türkiye nin reytingleri yarrak gibi gitmektedir ve kimse bu yarışmadan o kadar da bahsetmemektedir. hemen devreye girilir ve bir kız ile anlaşılır. kız da başarılı bir performansla ondan isteneni yapar. sonuç olarak 22 yaşına gelmesine rağmen saygıyı öğrenememiş diyen, en az o kızın yaşında bir sürü genç bunu tartışır.böyle böyle gitti bu beyinler.
o ses türkiye programında yaşanan bir hadisedir. her ne kadar acun ılıcalı iyi niyetli biri olsa da, kızı gönderme gerekçesi ile kendisi çelişmektedir. zira kendisi de "senli benli" konuşmaktadır. (ilgili videoyu izlediğinizde bunu daha net şekilde görebilirsiniz.) kızımızın garip konuşması, tikican havalar yarattığı gibi bir önyargıya götürebilir bizleri. fakat, bu kızımızın geçmişinde neler yaşadığından bihaberiz. belki de hayat şartları onu bu hale getirmiştir, kim bilebilir? ama tabii gönül isterdi ki, elenme bahanesi böyle saçma bir neden olmasın. acun ılıcalı'nın muayyen gününe denk geldiğini düşünebiliriz. zira bu da kendisinin kızdan hiç elektirik alamadığını net bir şekilde görmemizden anlaşılabilir.
acun amacına ulaşmıştır ve anlaşılan o ki reytingini arttırmıştır.
bu da demek oluyor ki atv de yayınlanan karadayı dizisi daha çok izlenmeye başlamıştır.