1. 1.
  üçüncü sınıf sublimimal mesajlar içeren programları reklam bombardımanları ve sağlam sermayeli network'lerle pazarlayarak gerçekleştirdiği durum.

  herkes fetöcü metöcü diyor ama bence arkası daha da sağlam. çünkü gerçekten iktidar bile yaptıkları kendisine ters gelmesine rağmen ses çıkarmıyor.

  örneğin survivor'da yarı çıplak kızları erkekleri kavga ettiriyor, ama ne akit ne de fatih tezcangiller ses çıkartmıyor.

  ki akit meme çatalı görünmeyen kadın göğsünü buzlayan, insanlara galiz küfürler eden oluşum. fatih tezcan ise herkesi ahlakı bozmakla suçlar, peki acun beyler? ne o gücünüz yetmiyor mu? survivor'da şortunun altında göt lobu görünen kızlar sizi omuz kadar rahatsız etmiyor mu?

  beni ediyor ama beni programların gençleri aptallaştırması rahatsız ediyor. acun ile büyümüş bir çocuk topluma faydalı olamaz, hatta kendine bile olamaz tam bir mal olacaktır.
  37 -7 ... asenaulku
 2. 2.
  gençliğin aklını başına alması gerektiğini gösteren durumdur.

  kimse medya bağımlısı olmasın bu kadar basit. beyin uyuşturuyor tüm bunlar.

  gidin kitap okuyun, yeni yerler keşfedin, bilim sanat öğrenin.
  6 -1 ... he gulum he he de gitsin
 3. 3.
  bir nesil bir tane boktan kanalı satın alan adamla zehirleniyorsa sokayım öyle nesile. kurusun gitsin.
  8 -1 ... raduyev
 4. 4.
  Hükümletle anlaşmalı olduğunu düşünmüşümdür hep, hipnoz etkisi yapıyor. Aziz nesin haklı olamaz zaten yüzde 60 ı zekidir türk ırkının.
  1 ... evci
 5. 5.
  Biraz da ters açıdan bakmak gerek kitle ne yönelimde istekler besliyorsa onu karşılıyor.

  Herkes bir gün 15 dakikalığına ünlü olacak" mitini türkiye sularında en ağırlıkla gerçekleştiren yapımcı oldu.

  Tabi bu olayın bir freak show'dan ve hipnozdan ibaret olduğu gerçeğidir.

  Diktaya ve zümreye ait bir oluşumdur.
  7 ... solus auctor petrus
 6. 6.
  gençlerin içi temiz olan beyinlerini bir takım televizyon şovları, programları ile kullanıp ve o ekranlara hapsettiren bir girişimcinin sahip olduğu durumdur.

  nasılsa onu izleyen kesim gerçekten düşünce tarzı olarak neredeyse çoğusu aynı. burunlarının ucunu göremiyorlar resmen. ya kitap okuyanını görürsün, ya müze gezeni; ya da tiyatroya gidenini. hani starbucks insanı deriz ya. ömrünün bir kısmını orada geçirip bir çeşit kahveye 12 tl verip kendilerini cool olmaya adamış kişiler; aynen öyleler. televizyon medyası, sosyal medya siteleri vs. hepsi artık çok sorun haline geldi gençlik için.

  bir trend var ortada akarsu misali. tahta parçası bulan herkes oturup üstüne akıntıya kapılmış gidiyor. gidiyor ama nereye gidiyor? belki sonunda şelale var da düşecek aşağıya, bilmiyor işte onu.
  7 ... piyano calmaya calisan adam
 7. 7.
  Suçlu, Acun değil, bu vehameti göremeyecek kadar duyarsızlaşmış, eğitimden, sanattan, hobiden uzaklaşmış ya da bilinçli olarak uzaklaştırılmış genç nesildir.
  Laylaylom neslidir.
  14 -2 ... zeytinyagli dolma kalem
 8. 8.
  Siz de izlemeyin. Zorla izlettirmiyorlar. Ben izlemiyorum. Belgesel dışında izlenecek bir şey yok.
  3 -1 ... selia
 9. 9.
  Bir Arz - talep meselesi.
  4 ... onepinchofhate
 10. 10.
  Gençlik geri zekalı ise acun ne yapsın?

  (bkz: Tencere kapak)
  5 ... gece