1. .
  nefret edilesi , kırılıp dökülesi , yumruklanası kapılardır . bilinen biçimde yani anahtarı sokup sağa çevirip açılmazlar . açmak için açma taktiği bilinmelidir . taktik de ya kapıyı itip anahtarı çevirmek ya kendinize çekip anahtarı çevirmektir ya da buna benzer şeylerdir . her apartmanda kapı sayısının %20'sini oluşturdukları sanılmaktadır . korkutucu bir rakamdır .
  ... gerko
 2. .
  insanın ömründen ömür yerler.
  bizim eski evde vardı bi kapı(eski diyorum aslında eski değil, öğrenip soyguna gelmeyin diye) elceği tutup önce iki dk kadar okşardım sonrasında güzel bi türkü patlatırdım wasp tan... duygusal yönden tam çöktüğü anda bi tekme... hahaha içerdeyim.
  ... goddar
 3. .
  kadınlar...
  3 ... tiktak
 4. .
  (bkz: kapı)
  (bkz: bahçe kapısı)
  (bkz: çelik kapı)
  ... pilotmont
 5. .
  şifreli gibi kapılardır. tek hamlede "şakk" diye açılması mümkün değildir. önce 12° sağa doğru anahtar usulca çevrilir ve 1. "çıkkırt" sesi alınır. sonrasında tam yarısı kadar yani 6° sola çevrilir ve vites boşa alınır gibi anahtar rahatlatılır. akabinde sert bir hamleyle 17 ° sağa çevrilir 2. "çıkkırt" sesi alınır. son olarak hızla 3° sola çevrilen anahtar duraksamaksızın sağa doğru hızla çevrilir ve çıkkırttırakşakkk diye kapı açılır. "şakk" sesi duymak mümkün değildir bu kapılardan.
  ... ankarakarakedisi