1. 1.
  bir an evvel kurulsada vatan hainleri sallansa diye dua ettiğim şey.. çok mu uzak.?
  11 -5 ... oqan
 2. 2.
  mustafa kemal zamanında yapmıştır çünkü o zaman bir cumhuriyet temellerine yeni oturuyordu ve kesin hükümler gerekliydi. cumhuriyet karşıtlarının tez elden cezalandırılması gerekiyordu. ama şu anda buna gerek yok. bu ülkenin mahkemeleri ve hukuku buna yeter. en azından ben buna inanmak istiyorum.
  3 ... beerrrdush
 3. 3.
  vakti gelmiş hatta geçmekte olan harekettir. BiR AN ÖNCE KURULMASI VE ÖZERK FAALiYETLER DAHiL GENiŞ YETKiLERLE DONATILMASI GEREKiLEN KURUMDUR.
  2 ... spark
 4. 4.
  ben de bir hukukçu olarak o alt yapının olmadığını söylüyorum .. bi miras davası ne kadar sürüyor bilen var mı ? peki ya sözde ergenekon yapılanması suçtan mı suçluya? suçludan mı suça? bu ülkede insanlar boşuna hapis yatıyor ?

  sen rahat uyu atam bizde uyuyoruz..
  3 -2 ... oqan
 5. 5.
  ülke nüfusunun bir anda 20-30 milyon azalması, kişi başına düşen gelirin artması işsiz insan kalmaması gibi olumlu sonuçlar doğuracak eylemdir. *
  4 ... rot balans
 6. 6.
  tam da kemalist geçinen tayfanın isteyeceği durumdur. tek çözümlerinin darbe, öldürme, idam olması ne kadar da acı.
  2 -5 ... goruntuvarsesyok
 7. 7.
  (bkz: gerçekler acıdır)
  1 ... oqan
 8. 8.
  pkk lılar için istiklal mahkemelerinin kurulmasına gerek yoktur. sadece bir yasa değişikliğiyle pkk lıları göndere çekebiliriz. ama istiklal mahkemeleri insanın içini acıtacak kararlar almıştı zamanında. onun için bırakın bu işleri.
  2 -2 ... dragonhead
 9. 9.
  kurulduktan sonra faşistler asılsa.... yeme de yanında yat.
  1 -5 ... ji min re ave binin
 10. 10.
  Dünyadaki devrim mahkemeleri içinde en adil hüküm verdiklerini ve yasalara en çok bağlı çalıştıklarını ve az kıyıcı olduklarını söyleyebileceğimiz istiklal Mahkemeleri, Türk Devrimi'ne , rejime karşı koymak isteyen her gerici ve olumsuz girişimi sert şekilde bastırmış, hiyanet-i vataniye, casusluk, karşıdevrimci ayaklanma, siyasi suikast gibi önemli davalar yanında eşkıya, şehir kabadayılığı, yolsuzluk ve rüşvet suçlarına karşı amansız bir çalışma göstermiştir.
  istiklal Mahkemeleri, Ergün Aybars, 1975

  istiklal mahkemeleri kurtuluş savaşında kurulmuştur. sağcı, solcu, faşist, komünistleri yargılamak için değildir.
  (bkz: istiklal mahkemelerini 1980 lerde sanmak)
  3 -1 ... oqan