bugün

motoru bozmak .( 10 gün falan )
Sıvı beslenme.

Ameliyat sonrası bir hafta boyunca mecburi sıvı beslenmiş ve nerdeyse beş kilo vermiştim.
Denemeyin!
Dedik ya geçenlerde duymadınız galiba!
"Göbek göbek üstünde erir"
Acil olarak verdiğiniz kilolari acil olarak alirsiniz. Bu yuzden yavaş vermek ve yavas kilo almak daha sağlikli.
Prof. dr.The neigbourhood.
1. Daha az kalorili beslenme.
Yani; makarnayi, pilavi ekmekle yememek. Bunun yerine bolca salata yemek.

2. Yagli yemeklerden uzak durmak.
Yani; zeytinyagli dolmanin üzerine yogurdu boca edip, o yogurdun üzerine de tereyaginda kavrulmus salca sosunu döküp yememek gibi.

3. Herseyi ayarinda yemek ve düzenli ögünlerde yemek yemek.
Yani; kahvaltiyi kahve icerek, ögleni de börekle gecistirip; aksam yemeginde yatmadan önce mantiyi dürüm icine koyup üzerine de mayonezi boca edip gömmemek gerekli.
Bir dilim de olsa kahvalti yapilmali. Doyasiya kadar yenilmeli, ac kalinmamali (bkz: yoyo etkisi).

4. Aksamlari yatmadan önce bir kase yogurda zerdecal, limon, aci biber (bünyenin kaldirabildigi kadar aci. Bokunu cikarmanin lüzumu yok) koyup karistirip, yiyin. Bu geceleyin sindirim sistemini daha iyi calistiracaktir. Sabahlari tuvalete cikartir.

5. Bol bol su tüketilmeli. Susadikca kola, cay, kahve degil, su icilmeli.

6. Hareket önemli. En azindan günde yarim saat yürüyüs yapilmali. Kilo verirken kas kaybi yasayip, bingil bingil sarkan kollar ve bacaklara sahip olmak istemez kimse.

Saglik önemlidir. Kilo verip sifir beden olmamak gerekli. Saglikli görünene kadar kilo verin yeterli.

Bu kadar tavsiyede bulundum. Simdi de birisi bana nasil kilo alinir anlatsin.
(bkz: montla sıç)
Doğurun.

Gebe değilseniz işler değişir..
artık şunu bir sağlıkçı olarak mı yazayım,yoksa 50 kilo biri olarak mı bilmiyorum ama ekmek yemeyin,ekmek yemeyin.Yemeyin abicim,makarna ile ekmek yiyosunuz,sulu yemekleri ekmek ile hüpletiyosunuz.
kilo mu vermek istiyorsunuz,ekmek yemeyin.sadece ekmek yemeyin. yemek yiyin.
https://images.app.goo.gl/LL2hTuQRJtC4gjFL6
-Kiraz sapı çayı
-Karbonat
-Elma sirkesi
-Sade kahve(kahve iç ama şeker atma)
-müshil(isteğe bağlı)

Günde sadece iki öğün ye.
akşamları yatmadan yoğurt, zerdeçal, soda, limon karıştırıp için. ekmeği de azaltın. yaklaşık iki ay gibi bir süreçte 9 kilo veren yazar beyanı.
Üzümün sapını, armutun çöpünü boşverin, Zayıflamak istiyorsanız az ve dengeli yiyeceksiniz. Öyle kebapları götürürken kiraz sapı çayı, sallama yeşil cay, maydanoz suyu falan işe yaramaz. Kilo almak ya da vermek basittir, yaparsın kalori hesabını, yeme programını olur biter.

Not: iraden sağlansa yeter tabi ki.
intermittent fasting, şiddetle tavsiye edilir.
aralıklı oruç tutmak iyi bir fikir ama yemeden duramam diyorsanız sabah kahvaltı öncesi 1 bardak limonlu su için kahvaltınızı yapın gün içeriisnde bol bol su tüketin şekersiz türk kahvesi tüketebilirsiniz metabolizmayı hızlandırır. saat 6 dan sonra bir şey yememeye özen gösterin ve erken yatın.
yorumlara bakiyorum, insanlarin cahilligi hayret ettiriyor. Yok sekiz saat ye, 16 saat yeme.... bilmemnenin sapini ic....
Ben o sekiz saatte oyle bir yerim ki, sonra degil 16, 36 saat yemesem gene kilo alirim.

Bakin guzel kardesim, milyon kere yazdik. Zayiflamak son derece basit ve matematiksel bir olaydir.

Oncelikle bilmen gerekeken en onemli seyler :

-su kaybetmek kilo kaybetmek sayilmaz. Yag yakman lazim saglikli kilo vermek icin.
-lokal kilo verme olmaz, yag tum vucuttan gider.
-yag yakana kadar once su kaybedersin, sonra kaslardan yakarsin.Yag en son yanmaya baslar.
-uzun sureli ac kalirsan, vucut kendini korumaya alir, kilo kaybin yavaslar.
-Gunluk su tuketimini 2 litreden az tutmaman lazim.
-Yatmadan en son 2-3 saat once yemek yemen, daha sonra yememen lazim.
vs. vs....

Simdi gelelim isin ozune. Zayiflamak-sismanlamak dedigin sey gunluk kalori ihtiyacinla gunluk aldigin kalori arasindaki dengedir.
Yani gunluk yaktigindan cok kalori alirsan sismanlarsin, az alirsan zayiflarsin. Bu kadar basit.

Gelelim hesaplamasina.
INsanlarin gunluk kalori ihtiyaci yasa, boya, kiloya, yasam aktivitesine vs olarak cok degiskendir. Internette hesabi yapan milyon yer bulmak mumkun.

Ortalamada bir erkek icin 1800-1900 kkal. diyelim.

Ayni zamandada 1 kilo yagin 7500 kkal kadar ettiginide goze alirsak

Gunde 1800 kkal yerine 1300 kkal alirsan, yada gunde 3000 kkal alsan bile sportif aktivitelerle 3500 kkal lik harcama yaparsan, yani hergun 500 kkal ekside gidersen :
7500/500= 15.... Yani gunluk 500 kkal ekside giderek 15 gunde 1 kilo verirsin....
Ayni hesapla 1000 kkal ekside gidersen, 2 haftada verirsin.

Tabikii bunun cok daha detaylari var ama ben en basitinden bilale anlatir gibi anlattim.

Zayif birinin kilo almasi zordur. Ama sisman birinin kilo vermesi kalori hesabiyla son derecede kolaaydir.

yoksa onun otu, bunun sapina guvenerek kilo veremezsin.
Kayısı çayı ve gece yatmadan önce acı pul biberli yoğurt kürü.
kiraz sapı çayı bağırsak tembelliği yapar.
burada tavsiye almak yerine uzman birine başvurun. gerekli tahlilleri yaptırdıktan sonra oluşturulan diyet programına uyup bir de spor eklediğiniz zaman sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz kilolarınızı.
her gün maksimum 10.000 adım ve bol su için, aynen.
o kiloları hangi hızda aldıysan o hızda zayıflaman lazım aksi takdirde karaciğerin sapıtır "ne oluyor arkadaş kıtlık mı var?" der, gereksiz şekilde yağ depolamaya başlar...karaciğerinizle dalga geçmeyin...yazıktır günahtır...
Kendi sosyal yaşantınıza bağlı olarak bir saat belirlemeniz gerekiyor. Örneğin 5. 5'ten sonra yemek yememeye vücudu alıştırırsanız çok hızlı bir şekilde kilo verirsiniz. Kilo verme aşamasının ilk etabında gerçekten bir nebze aç uyumak çok önemli. Zamanla zaten açlık hissetmiyorsunuz bu sizin bir yaşam biçiminiz haline geliyor. Çay kahve su soda içebilirsiniz. Gün içerisinde de her gün tatlı yiyen ya da fast food beslenen biri değilseniz kilo vermemek kaçınılmaz.
Buldum toplaşın dostlar şimdi karantinada herkes obez oldu diye varsayıyorum sabah kaçta kalkıyorsanız kalkıyorsunuz ilk bi sade bol kahveli nescafe sütlü olacak ama yanında sigara bi iki saat sonra ne bulursanız oturun yiyin makarna olur fastfood olur döner olur ama besin değeri yüksek birşey olsun.sonra öküz gibi tıkanacaksınız zaten saat akşama doğru 6 gibi tamamen kesin yemeyi ve bir bitki çayı yapın kendinize.Akşam saat sekiz dokuz gibi iki bira için şişeceksiniz zaten.tamam bitti bu beslenme tarzıyla 1 ayda 10 kilo civarı verdim bütün herkes halt etmiş sağlıklı beslenemiyorum ulan ben.Mis gibi kilo verdim işte böyle alın bu bilgiyle napıyorsanız yapın.
Bunun için öncelikle antidepresan kullanıyor olmak gerek. Kullandığınız antidepresanı birden bırakıp çekilme sendromu yaşıyorsunuz ve ne yerseniz kusuyorsunuz. Bu sayede 46 kilodan 39 kiloya düştüm. Sakın evde denemeyin. Anoreksiya olmayın ha ona da dikkat edin.

Edit: 39.6
görsel
oha tam bana göre taktik. yalnız bitki çayını çıkartıp yerine bir bardak pepsi koysak nasıl olur.
güncel Önemli Başlıklar