1. 1.
  Acil serviste iğne kavgası
  istanbul Bahçelievler'de gittiği bir hastanenin acil servis bölümünde iğne yaptıran hasta Z.D.(28) canı yanınca tartıştığı hemşire N.Ç.’ye (35) ‘geri zekalı’ dediği için ‘Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan 2,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Duruşmada söz alan Z.D., “Bana iğne yapan başka bir hemşireydi ve benim müşteki ile hiçbir ilgim yoktu. Kendisi hiç ilgisi olmadığı halde konuya dahil oldu” dedi.

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre Z.D. isimli kadın rahatsızlığı nedeniyle Devlet Hastanesinin Acil Servis bölümüne gitti. Nöbetçi hemşire olarak görev yapan N.Ç.’ de Z.D.’ye iğne yaptı.

  “CANIM ÇOK YANDI”
  Hasta Z.D., “Canım çok yandı” deyince N.Ç. cevaben “Hanımefendi yapılan ilaç yakma yapmaz” diye konuştu.

  hemsire-ortaa
  “GERi ZEKALIM BENiM CANIM YANIYOR…”
  Bunun üzerine sinirlenen Z.D. hemşire N.Ç.’ye “Geri zekalı benim canım yanıyor, sen ne anlarsın, seni şikayet edeceğim” dedi. Hemşire N.Ç.’nin şikayeti üzerine Z.D. hakkında “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret” suçundan 1 yıldan 2 yıl 6 aya kadar hapisi istendi.

  “ACININ ETKiSiYLE ÖYLE DEDiM”
  Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Z.D. gelirken hemşire N.Ç.'yi avukatı temsil etti. Hakaretle suçlanan Z.D. savunmasında hastalığından dolayı zaman zaman ağrılarının olduğunu söyleyerek, “Bu ağrılar olduğunda da hemen iğne olmam gerekiyor. Olay günü de bu şekilde ağrımdan dolayı iğne olmaya gittim. Eşim iğneyi yapacak hemşireye durumu anlattı. Kendisi de normal bir şekilde iğnesini yaptı. Kalkmam gerekiyordu. Ancak eşim yine durumumu anlatarak iğneden korktuğum için biraz kalmamı tansiyonumun düşmüş olabileceğini söyledi. Bu sırada müşteki bana iğne yapan kişi olmamasına rağmen bulunduğum yerden perdeyi açıp ‘Hemen kalkacaksınız, bu iğne zaten ağrı yapmaz’ dedi. Bunun üzerine ben de ‘geri zekalı’ dedim. Ancak bunu da o anda zaten çektiğim ağrının etkisiyle tam olarak kendimde değilken söyledim. Bana iğne yapan başka bir hemşireydi ve benim müşteki ile hiçbir ilgim yoktu. Kendisi hiç ilgisi olmadığı halde konuya dahil oldu. Bende bunun üzerine kendisine o sözü söyledim” söyledi.

  Mahkeme müşteki hemşire N.Ç.’nin duruşmada hazır edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2...ste-igne-kavgasi-2219534/

  Birde türban takan bir kardeşimsin utan, haysiyetsiz. seni görsem suratına tükürürüm. acil serviste insanlar ne acılar çekiyor.
  ... seversenseverim
 2. 2.
  her acıdığında hakaret ediyorsa ooo.

  yazık kimlerle nefes alıyorsa.
  ... he gulum he he de gitsin