bugün

görsel
kafkanın bütün kitaplarını baştan sona okumanı tavsiye ederim güzel abim. pişman olmaz, aşık olursun. iyi istirahatler diliyorum.
Hiç kitap okumadıysan dili ağır olmayan, sıkıcı olmayan kısa birşeyler ile başlayabilirsin. Direkt kitap ismi değil de yazar önereceğim ve bu da stefan zweig olacak. Herhangi bir kitabını alıp okuyabilirsin. Kitapları kısadır ve sıkmaz. Çok da güzeldir.

Bonus: Sofie'nin Dünyası. Uzundur fakat çok basit anlatımlı bir kitaptır. Okurken birşeyleri de sorgulamış olayım diyenler için ideal bir kitap bence.
insan ne ile yaşar- Tolstoy.
Yeraltından notlar- Dostoyevski.
kitapçı ya da işte nereye gidiyorsan git, dünya klasikleri rafına git. eline hangisi gelirse al, oku.
Sefiller.
Tüm kitapları,
(bkz: osman pamukoğlu)
önce ince kitaplardan başla (bkz: stefan zweig)
Modern klasikler dizisi.
ince Memed
Kinyas ve Kayra
Kuyucaklı Yusuf
Bir Bilim Adamının Romanı
Tutunamayanlar
Serenad
Kardeşimin Hikayesi
Yüzyıllık Yalnızlık
Köpek Kalbi
Simyacı.
1) olasılıksız - adam fawer
2)bedeli ödenen günahlar - david baldacci
3)22/11/63- stephen king
4) kar kurdu - glenn meade
5) kabilin işareti - ton knox.
zeitgeist
tanrıların arabaları

ikisini okuyup beğenen arkadaşlar ulaşırlarsa bu tarzda beğendiğim kitapların devamını yazarım.
(bkz: nutuk)

akil gözünü, gönül gözünü acar iyi gelir bünyeye.
Michael h. Hart- Dünyaya yön veren en etkin 100
Isaac Newton- kutsal kitabın yorumu.
Bunları okumayan kimse ben kitap okudum demesin.
kolay kolay bulamazsınız ama ilgilenenler mutlaka bulsun, alsın ve okusun.

m.louis massignon hallac-ı mansur un çilesi

her cildi yaklaşık 800 sayfadan oluşan 4 ciltlik muazzam bir kitaptır.
Şah ve Sultan-iskender Pala
Kendini Savunan insan- Erıch Fromm
Tüfek mikrop ve çelik-Jared Dıamond
1984 George Orwell
Cesur Yeni Dünya- Aldous Huxley

Yakın zamanda tavsiye üzerine bu kitapları aldım. Henüz içerisinde fırsat bulup okuyamadıklarımda var.okumak için sabırsızlanıyorum.
Marslı güzeldir tavsiye ederim.
Şimdinin gücü.

(bkz: eckhart tolle)
(bkz: power of now)
iki hayat arasında
bir günde bitirdim oldukça iyi kurgulanmış bi kitaptı. karakter bir günü iki defa farklı hayatta farklı aileyle yaşıyordu. yani iki hayatı vardı.
Stephen king-o

1300 civari sayfa sayisi. Dondur dondur oku. Yat kalk oku.
Cok ekonomik. Bitmiyor.
Dan Brown oku derim. Son kitabı nereden geldik nereye gidiyoruzu baz almıştı ve yeni kitabını sabırsızlıkla bekliyorum. Grange ise diğer asabi yanımı okşuyor biraz kan biraz şiddet var tabi ama mükemmeller.
Kitap tavsiye edilmez bence. Sana iyi olan başkasına kötü gelebilir. Ancak araştırarak, yorumları okuyarak belli bir fikir edilebilir. Bunları yapmaya üşeniyorsan -benim gibi- kitapçıya gidip sana güzel gelen kitabı al ve oku. Hadi pahalı diyorsanda ikinci el kitap satan yerler var hoşuna gideni al okumaya başla. Benim şahşi fikrimdir.
görsel

Charles Dickens

"en iyi zamanlardı, en berbat zamanlardı, bilgelik çağıydı, aptallık çağıydı, inanç devriydi, kuşku devriydi, aydınlanma dönemiydi, karanlık dönemiydi, umudun baharıydı, umutsuzluğun kışıydı,  önümüzde her şey vardı, önümüzde hiç bir şey yoktu, doğrudan cennete gidecektik, doğrudan cehenneme gidecektik,
- sözün kısası, o zamanlar da tam bu zamanlar gibiydi: En bağırtkan yetkililer, her şey iyisiyle kötüsüyle ancak "en"ler mertebesinde anlaşılacak diye tutturmuştu."
Milenaya mektuplar.
Bana ozelden sube ismi ver ben sana kitap gondereyim kardes. Okuyacak insana hediye etmeyi severim. Yalniz karsi odemeli gonderirim kb.