bugün

Milleti izleyin nasıl suruyo nasıl park ediyo diye.
Ehliyeti bir dahakine ehliyet kursundan alın.
- korkarak araba kullanmayın, kazalar hep var hep de olacak. Aslolan minimum hasarla atlarmaktır.

- yolda önünüzdeki düzlemde en uzak noktaya bakarak sürüş yapın. ilerideki hareketlenmeyi önceden sezerseniz manevra kabiliyetiniz artar.

- hız limitleri dahilinde hız yapmaktan çekinmeyin. Korkmayın siz onu kullanıyorsunuz o sizi değil.

- trafik kurallarına uyun. Gece vakti de olsa asla kırmızı ışık vb konuları es geçmeyin.

- alkollü asla araba kullanmayın. Taksiler bu durumlar için var. Sabah gider alırsınız arabanızı.

- arabanızı dinleyin her zaman. Bir sorun olduğu zaman anlamanızda faydası olacaktır.
adamlar yan ayna diye bir şey takmışlar aklınız durur sayın acemiler, arada kullanın siz de.
gaz ile frenin yerini karıştırmayın.

http://www.youtube.com/watch?v=ku4q8hfVj6Q
Aynaya her zaman bakın.
-Şeridinizde gidin illa şerit değiştirecekseniz aynadan kontrol edin gerçekten risk yoksa şerit değiştirin
- Sinyal verin sitenin içinde bile olsa sinyal verin eliniz alışsın
- Takip mesafesini iyi ayarlayın normalde öndeki aracın hızının metre cinsinden yarısıdır ama buna uyan pek yok siz önünüzdeki aracın ani fren yaptığında kesinlikle durabileceğinizi düşündüğünüz mesafeyi koyarak ilerleyin
-Dönüşlerde acele etmeyin durun yolu az boş görünce direk dalmayın ana avrat sövülüyor bilginiz olsun.
Korna sesine kulak tıkayın ve bol bol bende senin gibi şeyler söyleyin.
Bence tavsiye vermeyi bırakında onlarda kullanarak öğrensinler yanlış yaparak öğreniyoruz zamanla.
küçük yerlerde mahalle aralarında arka sokaklarda kullanarak öğrenilir bu meret sonra çıkarsın trafiğe.

tavsiye bitmiştir.
Abicim benim için en önemlisi emniyet kemeridir. Tamam biliyorum çok büyük kazada fayda etmez ama inanın bu meret çok işe yarıyor. Kendim tecrübe ettim biliyorum. Birçok kazada hiç olmadı yaralanmaları önlüyor. Bir diğeri de arkanıza dibinize yaklaşan sizi taciz eden araçlarla dalaşmayın. Onlara kızıp aracı hızlı sürmeye çalışmayın. Sakin olun. Mümkün mertebe sağınızı solunuzu ve dikiz aynanızı kollayın. Ve bir diğer önemli nokta ise sinyal verin abicim. Sinyal vermeden sağa sola dönmeyin. Şu siktiğim kolunu yukarı aşağı indirmek zor bir şey değil. Anasını sikeyim sinir oldum bak. Niye sinyal vermiyorsunuz arkadaşlar sinyal verin.
vurdurarak götürmeyi deneyin sonunda başarırsınız.
nefes alıp vermek çok önemli.

evhamlı biriyseniz sakın nefesinizi tutmayın nefes tutmak kaza yapmanıza yol açar.

alışana kadar debriyaj kullanabilirsiniz.

kadınsanız sert tabanlı ayakkabı giymeyin yumuşak tabanlı ayakkabı giyin pedallara daha iyi hakim olursunuz. (yazarken tahrik oldum barefoot pedal pumping aklıma geldi ayaj fetişim var)

sağ şeritten giderken size kimse karışmaz heyecan varsa sağ şerit iyidir ama en iyisi orta şerittir döneceğiniz yer solunuzda kalırsa ileriden u dönmek zorunda kalırsınız.
sürmeyin.
Kendinizden emin değilseniz hiç bulaşmayın .ben öyle yaptım.
Tabi canım hiç bulaşmayalım çünkü bu trafikteki kendinden emin sürücüler fetüsken öğrenmeye başladı bu işi. Biz geç kaldık di mi.
Bu basliga yazanlarin %90 inin arabasi yoktur bunu unutmayin. Ehehe.
sollama yapmadığınız anlarda sol şeridi sürekli olarak işgal etmeyin.
(bkz: kadın sürücülere tavsiyeler)
boş araziden dışarı çıkmayın.
Dikkatli ama rahat olun.
Sıcak havada sürmeyin pişik olursunuz.
güncel Önemli Başlıklar