bugün

https://m.youtube.com/wat...6YX0&feature=youtu.be

üstte görülebilecek bir adet acizliktir. hayatta askere bir devre erken gelme başarısından başka bir özelliği olmayan insan artığının sözde alt devresine yaptığı zulümdür. yazıklar olsun...
videoyu çeken, bu saçmalığı yapan ortak olan kim varsa fena mantara bağladılar. birincsi koğuşta sigara içmek, akıllı telefon bulundurmak hele ki buranın bilmem nesi benim diye rütbeye meydan okumak hepten suç. devrecilik tertipçilik dediğimiz şey eskiden beri yasak ama buna hep göz yumuldu. istendi ki asker kendi kendini kontrol etsin. bu görüntüdekiler bir şey değil bizim zamanımızda nelerini gördük nelere müdahale etmek zorunda kaldık bilseniz şaşarsınız. askerlikten soğutma diye ayrıca bir suç daha var ve bu mal sürüsü videoyu yayarak bunu da işlediler. tik tok denen yerde yayınlanan asker videoları yayılan iletişim araçları sayesinde artık bir çoğuna şahit oluyoruz ne yazık ki. uzun lafın kısası bu mallara geçmiş olsun askeri mahkemenin yolu gözükmüş tabi eğer halen askerlerse.
(bkz: askerlikte karşılaşılan iğrençlikler)
Ya bu uzun dönem erat niye böyle acaba...
Hiç bir türlü adaletsizliğe susmamalısınız!

En fazla bulunduğunuz bölükten attırabilirler.

Zaten sayılı gün, gelir geçer.

Ben usta birliğinde muhaberede santralde telefonlara bakıyordum.

Bir üst devrelerim baskıcı ve ispiyonculardı.

Hiç bir dediklerini yapmadım, askerlik geldi geçti.

Hiç pişman değilim.
devrecilik yıllardır tsk içerisinde işleyen bir sistemdir ki genel de komutanlarda bunu destekler. ama devrecilikle orospu çocukluğunu aynı şey değildir. bu çocuğa, bu kardeşimize bunu yapanlar devrecilik değil, orospu çocukluğu yapmaktadır. sonra neden millet askere gitmek istemiyor diye sorarlar. Dışarda selam bile verilmeyecek bu orospu çocukları için. umarım yetkililer gerekeni yapar, şanlı tsk'ya gölge düşürmez.
Bu ülkede toplum iyi mi ki evlatları iyi olsun !!.

Devrecilikmiş yok bilmem ne felan. Düzen içinde düzen kuran beyinsizler yeni gelen arkadaşlarına eziyet vs yapıyorlar. Tabi askeriyedeki üst düzey yetkili kişilerin düzenden habersiz keyfiyetlerine de müdahale edilmelidir. Yoksa bu olaylar devam ettikçe askerliğe soğukluk yüzünden kimse gitmek istemez.

O Çok iyi eğitim yaptıran sözde üst düzey yetkililer: tüm askerler yeni geldiklerinde ; bu kötü durumların yasak olduğunu, yapanların cezalandırılacağını, yaptıklarının vicdanen kötü olduğunu vs anlatması gerekiyor. Nutuk atacaksanız böyle olaylara karşı güzel bir nutuk atın ki kimse askerlikten kaçmasın !!.
Üniversitesini bitirmiş ancak muhtemelen 35 bin lirası olmayan kibar birinin kuvvetle muhtemel Tofaş+yüksek sesçi kitle tarafından çembere alınıp eziyet edilmesi olayı.

Ya bölükler eğitim seviyelerine göre düzenlenmeli veyahut bedelli ücreti indirilmeli.

Dışarıda adam olamayan, bir baltaya sap olamayan böyle böyle krallığını ilan ediyor.
Martta gelen celpte genelinin görmediği işkencedir.

Virüsten dolayı ne eğitim ne zorluk gördüler. Sabah 5te kalkılması gerekirken 7-8-9 civarı kalk saatleri olarak değişti istirahat günleri. Farklı bir düzen uygulandı ortalama acemilikleri 55-56 gün sürdü. 6 aylık askersin toplamda 60-70 günü zaten acemilikte geçti bir çoğunun. Gittikleri yere eğitimsiz gittiler, kamuflaj giymeyen, bot bağlamayan adamlar tanıyorum bu süreçte. Usta birliğine saklıyorlar sanırım.

Yüksekovadan selamlar.
Dışarıda hiçbir vasfı olmayan, ilkokul mezunu, iki kelimeyi bir araya getiremeyenlerin olduğu yerdir askeriye.

Öyle karaktersizler var ki alt devreler gelsin de iyice bir s... Diyor. Bir de bunları uzman çavuş yapıyorlar. Sonra asker niye kötü.

Tamam devrecilik, sıracılık yapılır ama bunların yaptığı şerefsizliktir. Bize de yaptılar, biz de yaptık ama bunlar gibi zulüm yapmadık. Yeri geldi dost gibi muhabbet ettik, yeri geldi çavuş olarak iş yaptırdık. Bunlar sadece vasıfsız gerizekalılar.
bizim zamanımızda olsa bunu yapan askeri dolaba sokup sırayla sikerlerdi.
neyse ki sonlara doğru kürt şiveli askerin biri ayarı veriyor hepsine.
hemen hemen her birlikte yaşanıyor buna benzer durumlar. eğer sizi biraz mülayim bir tip olarak gördülerse hemen başınıza üşüşürler.

bizim dönemde de yaşanmıştı böyle bir olay. yeni gelenlerden sınıf öğretmenliği mezunu bir arkadaşın başına toplanmış kendilerince alay ederlerken bizim dönemin hepsi anlaşmış gibi bir anda ranzalardan atlayıp bunların üstüne yürüyünce "yav biz şakalaşıyorduk." deyip ayrılmışlar, bir daha da bulaşmamışlardı çocuğa.

yani onlar devrecilik yapıyorsa siz de birbirinizi kollayacaksınız. olay bu kadar basit.
Usta birliğine gittiğim ilk gün boyu 35 lik rakı şişesine denk şoparın biri bana; “ torun yat şınav çek “ demişti tabi ben de hiç siklemedim niye şınav çekmiyorsun diye sorunca “ benim şınav çekemez raporum var “ diyerek tiye aldım ve bu ibne çıldırdı “ gece seni yatağından kaldırıp tüm tuvaletleri sana diş fırçasıyla temizleteceğim diye tehditler savurmaya başladı tabi haliyle ben de çıldırdım, gel lan ibne dedim senin kafanı tuvaletin deliğine sokup ağzına sıçıp üzerine sifonu çekmeyen orospu çocuğudur sen kendini ne zannediyorsun lan it deyince, gece görüşürüz diyerek gitti ve tabi gidiş o gidiş hala gelecek, yani uzun lafın kısası bu tip insanlara prim vermeyin ve karşı durun siktir olup giderler.
Sasirtmayan goruntulerdir.

Erler arasinda devrecilik devam ettikce, komutanlar da buna canak tuttukca olaylar yasanmaya devam edecektir.

Iyi ki bedelli yaparken boyle bir orospunun cocuguna denk gelmedim. Anasini ve cocugunu ust uste koyar sikerdim.
iyi ki bedelli yapmışım dedirtendir. Askerlikte maalesef böyle tipler var. Birkaç dönem önce gelmesinin kendisine her türlü hakkı tanıdığını düşünüyor. Komutanlar da ses çıkarmıyor fazla. Allah o gençlerin yardımcısı olsun.
Herşey iyi güzelde bu olay yıllardır böyle. Askerde devrecilik diye bir şey hep vardı. Babalarınıza sorun, dedelerinize sorun. Doğru bir şey mi değil ama gün gelecek o da üst devre olup altındakini ezecek.

Askerde çark böyle dönüyor. Askere gitmeyip burdan yazmak kolay.

Doğru bir şey değil ama hayatımızda adalet yok zaten.
Hepi topu kaç ay askerlik yapıyorsunuz, devrecilik mi kaldı AMK iki binli bebeleri.
3-4 kekonun efendi, gariban bir çocuğa yaptıkları zulüm. Toplumun her kesiminde olan efendi insanı ezme, garibana zulüm etme hadisesi askerde zuhur etmiş. Eziyet ettikleri o çocuk biraz dişli biri olsa o çocuğa dokunmaya oradaki ibnelerin hiç birinin götü yemezdi. Ayrıca devrecilik böyle bir şey değil, rütbeli askerler bunları yaptıklarını görse ağzına ağzına sıçar bu kekoların.
Ekşi sözlükte adamı ifşa ettiler. videoda alt devreye kabadayılık yapan kişi adanalıymış. Hiç şaşırmadım nerede keko nerede hapçı var hepsi adanalı. Herifler ellerini kollarını sallaya sallaya yaptıklarını videoya çekiyor bir de. Yok mu orada bir rütbeli, bir komutan bu orospu çocuğu kekolara hadlerini bildirecek? Komutanların böyle muamelelere izin vermemesi lazım. Alacaksın alt devreyi ezen bu orospu çocuklarını 3 gün boyunca yemekhane ve kantini yasaklayacaksın. Bu anasını siktimin evlatlarına 3 gün boyunca sadece bok yemek serbest olacak. Bak ondan sonra bir daha yapıyorlar mı? Videonun sonunda kendilerini uyaran adama bile atarlanıyo lan herifler. Siktimin kekolarına bak amına koyayım. Faydasız orospu çocukları. Dünya'ya acilen evlenme ehliyeti sistemi gelmelidir. Yoksa böyle avam kesim orospu çocuğu kekolar çoğalmaya ve huzur bozmaya devam edeceklerdir.
https://www.uludagsozluk.com/e/43453826/

kürtlere tam küfredecektim de, videonun sonunda,eziyete baş kaldıranın da kürt olması ön yargımı değiştirdi.
klasik bir kısa dönem (poşet) - uzun dönem arasındaki gerilim.

askerliğimi yapalı 5 sene oldu ama hiçbir şey değişmemiş. normal hayatta yüzünüze bakmayacağınız tipler askerde size üstünlük kurmaya çalışır. videoda eziyet edilen çocuk gerçekten iyi bir aile çocuğu ve diğerleri sessizliğini görünce üstüne gidiyor. ama en sonda, aralarından bir adam çıkıp hepsine meydan okuyor ki videonun en güzel tarafı bu asker.

askerlik anılarımla sizi boğmayayım ama zamanında bana da böyle davranmaya çalışan uzun dönem askerler iyi eğitim almış ama kavgadan kaçınmayan birini gördüklerinde geri vites yapmışlardı. anladıkları dil buydu ve onların dilinden konuşunca anlamışlardı.
askerlik erkeği adam eder mottosunun ne kadar sallama olduğunun direkt kanıtıdır.
söylenene göre bu gafiller 6 ay askerliğini yapmışken, o mazlum çocuk 7 ay 7 gün yapmış. analarına sövmek istemiyorum ama harbi harbi onun bunun çıkardığı bunlar başka bir açıklaması yok.
batının güzide şehirlerinden birinde icra ettiğim kısa dönem askerliğim boyunca alt devrelere adeta işkence etmeye yeltenen böyle orman kaçkınlarını koğuşta herkesin ortasında itina ile döverek, itina ile döverek terbiye ettim. ancak pişmanım. herkesin kendi hakkını savunmayı öğrenmesi gerekiyor. o bebelerin hiçbirini savunmamalıydım. aralarından sadece birkaçı kafalarını kaldırdı dik durdu. onun dışında hepsi müzmin bekar. asker yaşına gelmiş bir erkek, hiç yoksa başını dik tutmayı bilmeli kusura bakmayın.

platon'un dediği gibi; "doğada haklı olan değil güçlü olan kazanır"
Ezdirmeyecen kendini. Bana da ötekine de yapılmaya çalışıldı bunlar. Uzun dönem askerlik yaptım çavuş olarak. Bana yapsaydı tekme tokat girerdim demiyorum çünkü kavganın çok ağır cezası vardı bizde. Kavganın olduğu gibi bu tarz hareketlerin de kavga kadar cezası vardı tabii. Biraz ayık olup ona göre hareket yapmak lazım.

Bu arada kavganın cezası neydi diye merak edenlere bizim yüzbaşı kavga edenleri 10 dk aralıksız dövüp Bi çay molası verdikten sonra (adam ciddi ciddi çay içip dinleniyordu bak ekmek musaf çarpsın) Bi on onbeş dakika daha eşek sudan gelene kadar tekme yumruk dövüyordu. O dayağı da esas duruşta yiyorsun bu arada.

He bizi böyle ezmeye çalıştılar ne yaptık? Bütün devre iş yapmayıp şikayet ettik. Nöbetçi astsubay üst devreye koğuşa su bastırıp eğitim yaptırdı amk..

Yani kısacası biraz yol yordam bilmek lazım. Kendini Ezdirmeyecen şu ortamda arkadaş. Adanalı ve Erzurumlular birlikti bizde de. Çok pis insanlardı ama hep kendileri zararlı çıktı. Hep ceza eğitimlerini onlar yaptı hep en pis nöbetleri onlara soktum. Yazıcı olduktan sonra üst devre çavuşa ön nizamiye nöbeti yazdım iki gece öyle öyle adama benzediler.

Nizami sikmek diye bişi vardır uzun dönem askerlik yapmış kardeşlerim kısa dönemlere göre daha iyi bilirler. Önce sen nizamlara uyacaksın sonra uymayanlar tatlı tatlı sikeceksin..