1. 1.
  Dersi geçemeyecek kadar düşük not alan öğrencilere tekrar tekrar sınav yapılarak diploma verilen bir yüksek lisansımsı. Kafasında iki satır bilgiyi tutamayanlar ruh sağlığı hizmeti verecekler...Vizeden 20-30 alana finalde kurtarabilmesi için 1-2 hafta sonra tekrar sınav yapılıyordu.

  Nasıl ki usulsüz sınavlarla öğrenci geçiriliyorsa bir hocası aynı usulsüzlükle öğrenciyi kasıtlı olarak dersten bırakmaktadır. Sadece sizin için ders değerlendirme kriterinde son an değişiklik yapılarak kasten dersten bırakılabilirsiniz. Bu yüksek lisans programdaki en yüksek 2. ortalamaya sahip ve bir devlet üniversitesinden dereceyle mezun olmuş öğrenciye bu şekilde yapıldı.

  iki sene boyunca durmadan ben profesörüm diyen, satır satır kitaptan okuyarak ders anlatan ve kasten öğrenci bırakan tuhaf bir şahsın öğrencisi olmak için bu yüksek lisans programını tercih edebilirsiniz.

  Edit: Söz konusu hoca artık bu yüksek lisans programında görevli değil. Yaptıklarından ötürü üniversiteden atılmış ya da ayrılmış.
  1 -1 ... dobrovski
 2. 2.
  2017-2018 eğitim öğretim yılında dahil olduğum programdır. Türkiye’deki en iyi klinik psikoloji yüksek lisans programlarından biridir. Eğitimin birinci yılında titiz bir şekilde programa seçilen az sayıdaki öğrencinin, yetkin birer klinik psikolog olabilmesi için yoğun ve zor bir ders dönemini atlatması gerekmektedir. ikinci yıl Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde staj yapan öğrenciler, seçimleri doğrultusunda psikodinamik veya bilişsel davranışçı ekolde bireysel süpervizyon ve grup süpervizyonu alırlar. Ayrıca program tezli olduğundan ikinci yıl boyunca öğrencilerin bir tez yazması beklenmektedir.

  Program, akademik bilgi ve mesleki uygulamalar açısından iyi klinik psikologlar yetiştirmek için özenle oluşturulmuştur. Başarılı olmak için ciddi bir çalışma ve emek gerektirmektedir.
  -1 ... sunisshining