bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  olgunlaştığında içinde bulunan aşırı basınçlı suyun etkisi ile parmak ucu ile yapılan bir itme hareketine roket vari bi itiş gücü ile tepki veren bitki.
  ... hercai407
 2. 2.
  bi çeşit el bombası. içinden çıkardığı beyaz sıvı ve sapanla üçkere zıpla tehtidini yapabileceğiniz bişi.
  ... deligado
 3. 3.
  (bkz: cırt atan)
  1 -1 ... suluboya
 4. 4.
  dün tecrübe ettiğim, hayatımda gördüğüm en acayip bitkilerden biridir. Şöyle ki; baş parmak büyüklüğündeki, yeşil renkli ve tüylü meyvesine dokunduğunuz anda fiyuvv şeklinde bi sesle, roket gibi fırlıyor meyve ve etrafa da yapışkan bir sıvı saçıyor. Bu tırsıtıcı tecrübeden sonra öğrendiğime göre, saçtığı o sıvı da epey zehirli bir sıvıymış.

  http://iranseed.com/photo...Ecballium%20elaterium.jpg
  ... irfy
 5. 5.
  Geniz açıcı, burnunuza damlattıktan bir kaç dakika sonra yeniden doğmuş gibi olursunuz.
  1 ... ikaperno
 6. 6.
  1) her ne kadar sinüzit ilacı olarak kullanılsa da yanlış kullanımda menenjit ve ölüme neden olabilecek kadar zehirli olan, genellikle yol kenarlarında yetişen bir bitki türüdür. dokunulduğunda sıçrayan bu küçük bitkinin suyunu gözden sakınmak gerekir.

  2) bir ahmet erhan şiiridir.
  ... uriel
 7. 7.
  sakın ola sinüzit için buruna falan damlatmayın. en iyi ihtimalle kör olursunuz. evett sinüzite iyi geldiği doğrudur, illaki ben kullanıcam diyorsanız; burnunuza vicks sürer gibi burun kanatlarına elinizle hafifçe sürün. ellerinizi yıkamayı da unutmayın, unutur gözünüze sürersiniz sonra, arkamdan küfür etmeyin çığlık atarken.
  ... belfastchild
 8. 8.
  baş belası sinüzit hastalığının bir numaralı düşmanı olan tıbbi bitki. ankarada yaşayan biri olarak temin etmek istediğim fakat nereden bulacağımı bilemediğim ve benim için hayat memat meselesi olan bitkidir. ankarada bu bitkiyi nereden bulacağımı söyleyen biri olursa ona minnettar kalacağım.

  bitkinin özelliklerine gelince parmağınızla değdiğiniz an içindeki basınçlı sudan dolayı sağa sola anında uçuşa geçer ve ne oluyor lan dediğiniz bir an yaşarsınız. suyu burna veya ağız yoluyla direk alınmamalıdır. suyla karıştırılarak burna bir iki damla damlatılırsa sinüs iltihabını akıtır. kulak iltihabı kulak çınlaması falan gibi rahatsızlıkları ve daha bir çok hastalığın tedavisinde işe yarar.

  Acı kavun bitkisi yol kenarlarında, otların bulunduğu yerlerde, dip kısımlarında, çoğunlukla nemli ortamlarda, dere kenarlarında rahatlıkla bulunabilir. Yürürken dikkatli bakıldığında karşınıza çıkar. bitki olgunlaşınca kendi kendini füze gibi fırlatarak tohumlarını etrafa saçar ve böylece neslini sürdürür. suyu saklanabilir.
  1 -1 ... melih06
 9. 9.
  Yanları ağaçlarla yeşilliklerle otluklarla dolu bir yolun kenarında yürürken şans eseri denk geldiğim ve merak edip dokunduğum esnada fıççık diye ses çıkartıp patlayan nesne. Altıma sıçırtmayı başarmıştır. Koşarak uzaklaştım ve bir daha yanına yaklaşmadım o yaratığın.

  Burnunuza sıktığınızda ölme riskiniz varmış. Bişeye karşı direnciniz varsa ölmüyomuşsunuz sanırım böyle hurafeler duymuştum

  Bu nesnenin adını bilmiyordum "fıççık bitkisi" diyorum.

  (bkz: fıççık bitkisi)
  ... gethere
 10. 10.
  (bkz: şeytan keleği)
  ... kurenai