bugün

+baba ben öyle şey yapar mıyım?
-sus lan it ben benden çıkanı bilmem mi.
durmadan we utanmadan burnunu karıştıran manyak bi babadır.
http://www.youtube.com/watch?v=UNeoWWD8jsw
karakteri canlandıran kişinin ismi muhammed cangören'dir. karakter, "kör abuzer" olarak da bilinir.
(bkz: sen anca bundan anlarsın lan it)
kendisi hüsrev ağayla konuşurken, oğlu lafa girince, ağaya dönüp: "affet ağam, ittir nihayetinde, havlar." diyen kurtlar vadisi mensubu.
- çocuğun olmuyor mu?
- yolda baba.
- ne lan. bağdat'tan mı geliyor yoksa zürriyetsiz?

- taksi yanaşıyor.
- birini mi bekliyorsun baba?
- seni bekledim de mi geldin lan it oğlu?
-Ben geldim baba.
+Niye geldin lan it...(sessizlik)... Git çay koy.
uyuşturucu yapan oğluna "seni yapandan daha iyi yapmışsın lan it" diye gaz veren gönül adamı.
o gitti kurtlar vadisi öksüz kaldı. kesinlikle dizinin mizahi ve psikopat yanıydı abuzer. bahçesindeki tavukları babanda vakitsiz öterdi diye kovardı. ayrıca dizideki güzide bölümleri youtube'da mevcuttur.

http://www.youtube.com/re...amp;search_type=&aq=f
(bkz: kömür dağıtmak)
kurtlar vadisi tarihinin abidin le * birlikte en baba karakteriydi. öle polat çakır hikaye.
manyak erdal: baba ben sensiz ne yaparım?
abuzer baba: ne yapacan itlik! *
profesör , unutulmaz kurtlar vadisi karakteri.
Ayak parmak aralarını temizlemesi ile nam salmıştır. Pisliğin tekiydi. Dizinin saçmalığı bariz de böyle pis adamları koyup insanları hepten kendilerinden tiksindirmeselerdi.
lan züriyetsiz, repliğinin sahibidir. oğlu erdal'a söyler. kurtlar vadisi dizisi karakterlerindendir.
kurtlar vadisinin pis adamıdır.
rahmetlik ne karıştırırdı burnunu bee... *
kurtlar vadisindeki mikropların yaşama alanı.
Kurtlar vadisi dizisinin karekteridir.Oğlu Erdal ile arasında geçen konuşmalar çok komiktir:
E:Baba ben geldim
A:Niye geldin lan it.
A:Çocuğun olmuyormu ulan züriyetsiz
E:Yolda baba gelince görürsün
A:ne o bağdat'tan mı geliyor...
oğlu erdal ı kemerle döverek işkence yapan kurtlar vadisi karakteriydi. o işkence sadece erdal a olmamıştır.bu adamın pislik bir insan olması nedeniyle ekran başında izleyenlere de işkence yapmıştır. **
http://video.google.com/v...docid=-162876683651198652
bir insan evladının hayatında görüp görebileceği en gerçekçi tiplemelerden biri.

bu ne büyük ustalıktır? bu ne yetenek, tecrübe, kabiliyettir dayım?

cuk diye oturma diye tabir edilen olay ahanda bu olsa gerek.

amuda kalkarak alkışlıyorum abuzer reis seni...

--spoiler--
- ellerinden öpmüşüm ağam.
- lan it oğli!
--spoiler--
Olağan üstü bir oyunculuk.. Bir daha böylesi Türkiye ekranlarına gelmez
Başrol oynayacak tip. Hatta polatın yerine oynasa daha güzel olurdu. Lan it deyip adam vurması, Mafyayı kemerle dövmesi gibi.. Heralde başrole bu kadar yakışmasından dolayı kadrodan çıkarıldı.

Usta oyunculuk hatta oyunculuktan da öte
sanki halka filmdeki kız gibi ekrandan çıkıp gelcekmiş gibi bir karakter.
hayatımda gördüğüm en iyi oyuncu filmi çıksada gitsek
kurtlar vadisinin bize kazandırdığı karakterötesi karakter.
böyle bir karakter bir daha gelmez. bu kadar doğal bu kadar role uygunluk böylesine oyunculuk yok ben görmedim.
-abartma diyorsanız ya izlememişsiniz ya da dikkat etmemişsiniz.

sinema filmi çekilse iddia ediyorum seyirci rekoru kırar* recep ivedik felan yanına yaklaşamaz.
güncel Önemli Başlıklar