1. 1.
  genelde birkaç kişiye yollanmadığı taktirde msnin paralı olacağı veya hasta bir insanın öleceği batıl inancına sahip olan,malesef bazı arkadaşlarımın zeka seviyelerini görmemi sağlayan iğrenç yazı toplulukları.
  3 ... ztanyas
 2. 2.
  genellikle önüne bilgisayar ve internet verilmiş bayan memurların ilk yaptığı faaliyettir. Daha uzmanlaşmış olanlar mailleri bulup gönderir. bu işe yeni başlamış olanlar da uzmanlarını gönderdiği maillere bakarak imrenirler.
  2 ... yahudi yerlesimci
 3. 3.
  bu tip maillere, birde virüs geleceği haberleri verilen mailler eklenebilir. zira virüs gelmeden haber veriyor. kaldı ki en büyük virüs bu tip maillerdir.

  düşünün bu bir virüs haberidir diye ballandıra ballandıra bir yazı yazıyorsunuz. bu giden mailin kabaca 10 kb olduğunu varsayalım. siz ilk etapta 50 arkadaşınıza yolluyorsunuz, oldumu size 500 kb. bu 50 kişi de 50'şer kişiye yolluyor.

  50*50*10+500= 25.500 kb yani 25 mb.lık bir virüsünüz oldu. kaldı ki bu kabaca bir hesap. virüslerin ana amacı zaten interneti yavaşlatmaktır. bu tip mailler ile amaca ulaşılmış oluyor. haydi şimdi hep beraber yeni virüslerimizi forward'layalım.

  haa unutmadan bu mail dönüp dolaşıp size geldi mi, vay virüs geliyormuş diye de korkmayın sakın...
  2 ... trablus
 4. 4.
  bu maillerin forward edilmesi ile bu maili piyasaya ilk çıkaran kişinin amacı olan maillerin ele geçirilmesi hadisesi tamam oluyor.yapmayın etmeyin
  ... jokerr
 5. 5.
  genelde küresel ısınmanın getireceklerini anlatan densiz maillardandır...
  ... irishstorm
 6. 6.
  (bkz: maili 12 kisiye gondermezsen hayatin kayar)
  ... celibon
 7. 7.
  "bu maili "x" kisiye göndermezsen hayatın kayacak, mahvolacaksın, sevgilin seni terk edecek, ama gönderirsen piyango sana vuracak, her sey cok guzel olacak" iddiasında bulunan, bu iddiaya inanan insanların varlıgına sasirtan maillardır
  1 ... dopdop
 8. 8.
  okuyanları bir yere kadar anladığım ama üşenmeyip başkalarına da yollayan, bir de altına "aslında hiç inanmam böyle şeylere ama belli mi olur" diye not düşenlere bir anlam veremediğim kişilere ait elekronik postalar.
  1 ... oylumunelumune
 9. 9.
  (bkz: amerikanin bor madenlerimize göz dikmesi)
  1 ... aftermath
 10. 10.
  forward yapmalarından bir haz aldıkları kesin, yoksa insan neden durup dururken mail forwardlasın.
  (bkz: allahım sen bu kuluna acı)
  ... ryu